Letectví

Ryanair ruší spojení Bratislavy a Berlína, přidává ale lety k moři

Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair
Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair skončí s letním letovým řádem s linkou z Bratislavy do Berlíně. Z největšího slovenského letiště, které využívají hojně i zákazníci hlavně z Jižní Moravy, ale přibudou nové destinace, hlavně u moře.

O změnách v letovém řádu informoval jako první slovenský deník SME. Ryanair na trase létal dva a půl roku, rozhodnutí o zrušení nějak dál nekomentoval.

I přes konec jedné linky čeká Bratislavu v příštím roce spojení s novými destinacemi: Ryanair otevře od března přímé spojení do bulharského Burgasu, na Maltu, řecké Soluně či do kyperského Pafosu, celkem nabídne 23 destinací. Do nových přímořských destinací bude Ryanair létat dvakrát týdně.

Od konce března se v Bratislavě rovněž objeví společnost Georgian Airways, která začne létat dvakrát týdně do Tbilisi. Současně se rozšíří i možnost spojení Bratislavy s Londýnem. Wizz Air zavádí novou linku na londýnské letiště Luton, létat bude každý den. Od května nasadí na trasu své největší letadlo, Airbus A321 až pro 230 cestujících. Nové bude i spojení Smartwings, které začnou létat na Sicílii do Katánie.

Během léta bude z Bratislavy létat až 50 pravidelných a charterových linek, nejvíce v historii. I proto očekává, že letištěm projde letos více, jak 2 miliony cestujících.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JOHNNY

Takova kravina mit vedle sebe 2 letiste (BTS, VIE)- namisto aby postavili jedno velky…

Nicky

Jedno velké už stojí a je ti VIE.
BTS a Brno by si na něj měli zajistit kvalitní pozemní spojení.

Nekdo

blbost, kdyby existovalo rekneme prime spojeni vlakem z letiste na letiste (jako treba mezi HND a NRT), tak by se to zacalo pro zakazniky chovat jako jedno letiste, a melo by vyhodu toho, ze pri nevhodnem pocasi na jednom miste by mohlo odklanet na tu druhou a naopak a navic velky rozvojovy prostor…

Nicky

Letiště VIE je rozvinuté dost a nic takového mu nemůže dávat ekonomický smysl.
Jen by se muselo dělit o zisk.
BTS a Brno by si takové spojení měla zajistit pokud ho chtějí

Partneři


Czechtoll

pst
podcast