Ryanair ruší spojení Bratislavy a Berlína, přidává ale lety k moři

Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: RyanairBoeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair skončí s letním letovým řádem s linkou z Bratislavy do Berlíně. Z největšího slovenského letiště, které využívají

Letecká společnost Ryanair skončí s letním letovým řádem s linkou z Bratislavy do Berlíně. Z největšího slovenského letiště, které využívají hojně i zákazníci hlavně z Jižní Moravy, ale přibudou nové destinace, hlavně u moře.

O změnách v letovém řádu informoval jako první slovenský deník SME. Ryanair na trase létal dva a půl roku, rozhodnutí o zrušení nějak dál nekomentoval.

I přes konec jedné linky čeká Bratislavu v příštím roce spojení s novými destinacemi: Ryanair otevře od března přímé spojení do bulharského Burgasu, na Maltu, řecké Soluně či do kyperského Pafosu, celkem nabídne 23 destinací. Do nových přímořských destinací bude Ryanair létat dvakrát týdně.

Od konce března se v Bratislavě rovněž objeví společnost Georgian Airways, která začne létat dvakrát týdně do Tbilisi. Současně se rozšíří i možnost spojení Bratislavy s Londýnem. Wizz Air zavádí novou linku na londýnské letiště Luton, létat bude každý den. Od května nasadí na trasu své největší letadlo, Airbus A321 až pro 230 cestujících. Nové bude i spojení Smartwings, které začnou létat na Sicílii do Katánie.

Během léta bude z Bratislavy létat až 50 pravidelných a charterových linek, nejvíce v historii. I proto očekává, že letištěm projde letos více, jak 2 miliony cestujících.

Tagy Bratislava Ryanair
4 komentáře