Ryanair rozšíří lety z Prahy s přestupy. Propojí přes Milán se Sardinií, Kalábrií a Valencií

B737, foto: RyanairB737, foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair rozšíří počty destinací, do kterých je možné z Prahy letět na jednu letenku s přestupem. Jde o

Letecká společnost Ryanair rozšíří počty destinací, do kterých je možné z Prahy letět na jednu letenku s přestupem. Jde o destinace, kam dopravce nelétá z Česka přímo. Od dnešního dne je možné koupit letenku z Prahy do Cagliari na Sardinii, Lamezia Terme v Kalábrii a španělské Valencii.

Ryanair pro taková spojení z Prahy využívá hlavně letiště Bergamo u Milána, kam létá z Prahy každý den a odkud má širokou nabídku do řady středomořských destinací. Tento model operování zahájil loni v červenci. Celkem tak nabídne Ryanair z Prahy nově deset takových spojení.

U aerolinky, která vznikla na nízkonákladovém modelu přepravy z bodu A do bodu B bez přestupu, jde o další přiblížení ke klasickému byznysu aerolinek. Firma už nabízí 181 letů s přestupem, dnes oznámila spuštění dalších 27 nových tras včetně tří zmíněných z Prahy.

Letů s přestupem už dříve cestující Ryanairu využívali, riskovali ale nákupem dvou různých letenek, že nestihnou přestup. S nabídkou od aerolinky cestující nemusí ani opustit tranzitní prostor.

Ceny letenek s přestupem vychází většinou téměř shodně, jako kdyby si cestující koupil dvě letenky samostatně. Cestující musí počítat ale většinou s několikahodinovým čekáním na přestup. Například u spojení Praha – Cagliari čekají cestující v Miláně u některých letů přes pět hodin.

Nejvíce takových spojení s přestupem nabízí Ryanair z Prahy do Itálie: kromě dnes oznámených destinací ještě do Palerma, Catanie, Neapoli, Brindisi a Bari. Kromě toho mají cestující z Prahy možnost koupit ještě letenky z Prahy s přestupem do Atén a Porta.

Tagy Ryanair
Žádné komentáře