LOT 3a leaderboard

Ryanair přidává v Praze další linku, začne s lety do Neapole

Boeingy 737-8200 v barvách aerolinek skupiny Ryanair Holdings. Foto: RyanairBoeingy 737-8200 v barvách aerolinek skupiny Ryanair Holdings. Foto: Ryanair

V zimním letovém řádu počítá Ryanair s 28 linkami z Prahy.

Konkurence na letech mezi Prahou a italskými městy opět zhoustne. Letecká společnost Ryanair začne od 31. října nově létat do italské Neapole.

Největší evropské aerolinky dnes začaly s prodejem letenek, linka bude obsluhována společností Malta Air z neapolské základny. Start linky potvrdila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V nabídce jsou čtyři lety týdně: v pondělí, středu, pátek a v neděli, každý den s jiným časem odletu. Ceny letenek začínají na 1500 korunách za zpáteční, vzhledem k situaci na trhu lze ale očekávat spíše zlevnění.

U spojení do třetího největšího města v Itálii vznikne v Praze nečekaně velká konkurence: od září se na stejnou trasu chystají obnovit spojení easyJet (2-5 letů týdně podle měsíce) a Wizz Air (nová linka, dva lety týdně).

Ryanair současně od zimy také obnoví lety do Barcelony, Billundu, Paříže Beauvais a Manchesteru. Celkem v zimě nabídne spojení z Prahy do 28 destinací. Dopravce dnes do Prahy poprvé poslal z Londýna i svůj nejnovější přírůstek ve flotile: Boeing 737-8200. Jde o letoun 737 MAX ve verzi pro 197 cestujících.

 

Tagy letiště praha Neapol Praha - Neapol prg PRG-NAP Ryanair seznam
19 komentářů