dpp

Ryanair posílí v Praze. Otevře linku do Pisy, letový řád počítá s třetím letadlem

Letecká společnost Ryanair otevře od zimního letového řádu z Prahy pátou přímou linku do Itálie. Od 30. října začne létat

Letecká společnost Ryanair otevře od zimního letového řádu z Prahy pátou přímou linku do Itálie. Od 30. října začne létat do toskánské Pisy. Součástí expanze v Praze bude s největší pravděpodobností přidání třetího letadla na zdejší základnu, jak ukazuje nastavený letový řád.

Ryanair už začal lety do Pisy prodávat. Létat bude třikrát týdně – v úterý, čtvrtek a v sobotu v 17 hodin z Prahy (v úterý v 16:55) a 15:00 z Pisy (14:55 v úterý). Start nové linky oznámil Ryanair v souvislosti s další expanzí v Itálii a otevřením 37 nových linek.

Do Pisy létají přes léto České aerolinie, jinak jde o destinaci, kterou z Prahy několik dopravců zkusilo a posléze zrušilo. V minulosti nabízely spojení Prahy a Pisy Alitalia, Air One a také SkyEurope. Ceny zpátečních letenek začínají pod dvěma tisíci korun, dá se ale očekávat i časté zařazení do akčních slev, jak je u Ryanairu zvykem.

Pisa je už třetí novou destinací po Ammánu a Pažíži Beuavais, kterou od zimního letového řádu irský dopravce přidává z Prahy. Letový řád navíc ukazuje, že ke dvěma stávajícím letadlům, která jsou v Praze umístěná, přibude ještě třetí. Například úterní odlety ráno z Prahy počítají se třemi letadly. Ryanair ani Letiště Praha zatím další plány nekomentovaly, Ryanair ani po týdnu přes několik urgencí neodpověděl na dotazy týkající se expanze v Praze. Podle zdrojů deníku Zdopravy.cz je důvodem i chystaná tisková konference, kde chce firma představit všechny novinky najednou.

Oproti stávajícím čtrnácti destinacím v současném letovém řádu nabídne Ryanair od konce letošního října 17 destinací z Prahy, další spoje pak nabízí s přestupem přes italské Bergamo.  Celkem má Ryanair v příštím zimním letovém řádu už 92 letů týdně z Prahy, nejvíce z nich do Londýna a Charleroi.

Tagy letiště praha Pisa Ryanair
6 komentářů