umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch Letectví

Ryanair posílí v Praze. Otevře linku do Pisy, letový řád počítá s třetím letadlem

Letecká společnost Ryanair otevře od zimního letového řádu z Prahy pátou přímou linku do Itálie. Od 30. října začne létat do toskánské Pisy. Součástí expanze v Praze bude s největší pravděpodobností přidání třetího letadla na zdejší základnu, jak ukazuje nastavený letový řád.

Ryanair už začal lety do Pisy prodávat. Létat bude třikrát týdně – v úterý, čtvrtek a v sobotu v 17 hodin z Prahy (v úterý v 16:55) a 15:00 z Pisy (14:55 v úterý). Start nové linky oznámil Ryanair v souvislosti s další expanzí v Itálii a otevřením 37 nových linek.

Do Pisy létají přes léto České aerolinie, jinak jde o destinaci, kterou z Prahy několik dopravců zkusilo a posléze zrušilo. V minulosti nabízely spojení Prahy a Pisy Alitalia, Air One a také SkyEurope. Ceny zpátečních letenek začínají pod dvěma tisíci korun, dá se ale očekávat i časté zařazení do akčních slev, jak je u Ryanairu zvykem.

Pisa je už třetí novou destinací po Ammánu a Pažíži Beuavais, kterou od zimního letového řádu irský dopravce přidává z Prahy. Letový řád navíc ukazuje, že ke dvěma stávajícím letadlům, která jsou v Praze umístěná, přibude ještě třetí. Například úterní odlety ráno z Prahy počítají se třemi letadly. Ryanair ani Letiště Praha zatím další plány nekomentovaly, Ryanair ani po týdnu přes několik urgencí neodpověděl na dotazy týkající se expanze v Praze. Podle zdrojů deníku Zdopravy.cz je důvodem i chystaná tisková konference, kde chce firma představit všechny novinky najednou.

Oproti stávajícím čtrnácti destinacím v současném letovém řádu nabídne Ryanair od konce letošního října 17 destinací z Prahy, další spoje pak nabízí s přestupem přes italské Bergamo.  Celkem má Ryanair v příštím zimním letovém řádu už 92 letů týdně z Prahy, nejvíce z nich do Londýna a Charleroi.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Porad se nevi, kdy bude tiskova konference? Nebo uz je neco noveho?

JOHNNY

Clovek co to nezazil osobne a nezaziva dokonce dennne v buse 119 si ani ve snu nedokze představit co to sem z ty Italie lita za bandu nevychovanejch uřvanejch negramotnejch neotesancu!!!
Pokud zrovna nemrzne jako tenhle tejden – tak muze každý jasne videt jak drtiva většina tech Italu prileti v teplákách!!!!

Kuba

Pracoval jsem poměrně dlouhou dobu na pražském hradě a mohu potvrdit, že se jedná asi o nejhorší návštěvníky.

železničář v důchodu

Bydlím v lokalitě, kde je hotel využívaný často italskou klientelou, ale běžně s Italy příliš špatných zkušeností nemám a jejich oděvní kultura mi nevadí (leckteří naši „mládežníci“ bývají větší „hastroši“ – je to teď asi „móda“) – jen v době jejich školních prázdnin, když se sem navalí italští studující, je to občas trochu divočejší. To mi spíše vadí Rusové, kterých je v Praze „neurékom“ a žijí (a studují) tu dlouhodobě, a i někteří anglicky hovořící cizinci – ti bývají často nevychovanější a mnohem „hlasitější“ než Italové …

Martin

„Už na konci března začnou lety do Malagy a obnoví spojení do sicilského Trapani.“
Nelétají Malagu náhodou už od konce října 2017?
Ještě se zeptám, nevíte na kdy je plánována tiskovka Ryanairu v Praze?