egoe-plus
Letectví

Ryanair otočil. Poprvé v historii začal kvůli hrozbě stávky uznávat odbory

B737, foto: Ryanair
B737, foto: Ryanair

Ještě před několika dny odmítal Ryanair striktně jakákoliv jednání s odborovými organizacemi sdružující piloty. Dnes pod hrozbou stávek plánovaných pilotů překvapivě otočil. Pilotům napsal, že je s jejich organizacemi ochotný jednat.

V tiskové zprávě dnes Ryanair oznámil, že napsal sdružením pilotů v Irsku, Velké Británii, Německu, Itálii, Španělsku a Portugalsku a pozval je k jednání. Podmínkou ale je, že ustanoví speciální sekci pouze pro piloty Ryanairu, nechtějí jednat s piloty jiných dopravců.

Ryanair změnu přístupu vysvětluje tím, že nechce ohrozit provoz aerolinek před vánočními svátky. Na příští týden totiž některé odborové organizace ohlásily stávku. Ještě na začátku týdne přitom Ryanair sebevědomě tvrdil, že to není žádný problém. „Vánoční lety jsou pro naše zákazníky velmi důležité a tak si přejeme, aby se nemuseli bát, že jakékoliv pokusy o stávku či jiné protesty ohrozí jejich let,“ řekl šéf Ryanairu Michael O´Leary. Ještě v pondělí přitom něco takového odmítal.

Odpoledne už první odboráři začali reagovat: v Itálii stávku chystanou na příští týden odvolali.

tagy
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Chachar Budvar

Odbory jsou v téhle době jediným garantem alespoň nějakých výhod (a slušných dohod) pro „ty dole“. Blbé je, když si „ti dole“ začnou namlouvat, v souladu s klauzovskými poučkami, že oni nějaké odbory nepotřebují. Že vlastně nejsou „ti dole“ s obvyklou českou kopicí blbosti a bázlivosti před bohatými. Což se děje v ČR. To se to pak, třeba v montovnách, popohání a buzeruje jedna báseň.

Otmar

Přesně. Chachar to vystihl.

Jen tak

To se deje v cechach? Kde odbory najdete vsude, a furt by stavkovali? V dobe krize by chteli narust o 10%, v dobe rozkvetu o 50%?

Kde zijete?