Ryanair otočil. Poprvé v historii začal kvůli hrozbě stávky uznávat odbory

B737, foto: RyanairB737, foto: Ryanair

Ještě před několika dny odmítal Ryanair striktně jakákoliv jednání s odborovými organizacemi sdružující piloty. Dnes pod hrozbou stávek plánovaných pilotů

Ještě před několika dny odmítal Ryanair striktně jakákoliv jednání s odborovými organizacemi sdružující piloty. Dnes pod hrozbou stávek plánovaných pilotů překvapivě otočil. Pilotům napsal, že je s jejich organizacemi ochotný jednat.

V tiskové zprávě dnes Ryanair oznámil, že napsal sdružením pilotů v Irsku, Velké Británii, Německu, Itálii, Španělsku a Portugalsku a pozval je k jednání. Podmínkou ale je, že ustanoví speciální sekci pouze pro piloty Ryanairu, nechtějí jednat s piloty jiných dopravců.

Ryanair změnu přístupu vysvětluje tím, že nechce ohrozit provoz aerolinek před vánočními svátky. Na příští týden totiž některé odborové organizace ohlásily stávku. Ještě na začátku týdne přitom Ryanair sebevědomě tvrdil, že to není žádný problém. „Vánoční lety jsou pro naše zákazníky velmi důležité a tak si přejeme, aby se nemuseli bát, že jakékoliv pokusy o stávku či jiné protesty ohrozí jejich let,“ řekl šéf Ryanairu Michael O´Leary. Ještě v pondělí přitom něco takového odmítal.

Odpoledne už první odboráři začali reagovat: v Itálii stávku chystanou na příští týden odvolali.

Tagy Ryanair
3 komentáře