Maroko a Izrael. Ryanair otevírá v Praze další linky

B737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště PrahaB737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště Praha

Letecká společnost Ryanair v zimním letovém řádu spustí pět nových linek z Letiště Václava Havla Praha. K dříve oznámeným třem

Letecká společnost Ryanair v zimním letovém řádu spustí pět nových linek z Letiště Václava Havla Praha. K dříve oznámeným třem přibyly další dvě: Marrákeš a Eilat Ovda. Do obou se bude létat 2× týdně.

Kromě zcela nových destinací propojí Ryanair Prahu také 2× týdně s jordánským Ammánem, 3× týdně pak italskou Pisou a nízkonákladovým letiště Paris Beauvais. Pražská báze společnosti tak nabídne celkem 19 destinací včetně denních spojení do Charleroi, Dublinu a na letiště Londýn Stansted.

Jde o první přímé spojení Prahy s Marokem po mnoha letech. Do Eilatu létá Wizz Air. Linku ale ruší. Do Izraele poletí Ryanair v pondělí a v pátek v časech 13:20–18:30 a zpět 19:20–22:30. Do Marrákeše ve středu v 7:00–10:10 a zpět 10:45–15:55. V neděli pak v časech 12:20–15:30 a zpět 16:05–21:15.

Letenky jsou již v prodeji, zpáteční zatím kolem tří tisíc korun, některé termíny kolem 2300 Kč.

Díky novým linkým dopravce odhaduje nárůst počtu cestujících o 45 % na 1,6 mil. Báze na pražském letišti se podle očekávání rozroste na tři letadla B737, firma přidání dalšího letadla do Prahy zatím nepotvrdila.

Už letos v zimě byl Ryanair podle sedačkové kapacity dvojkou na Ruzyni po ČSA, s růstem může zaútočit i na post zimní jedničky. „Jsme rádi, že díky novince Ryanairu budeme z Prahy i nadále nabízet přímé pravidelné spoje mezi Prahou a izraelským Ejlatem, kde očekáváme okolo 14 tisíc cestujících v obou směrech během zimní sezóny. Získáme také celoroční spojení do toskánské Pisy, která byla dosud sezónní destinací, a s novou linkou do Paříže na letiště Beauvais získají naši cestující možnost výběru mezi třemi pařížskými letišti,“ řekl předseda představenstva Českého aeroholdingu Václav Řehoř.

 

Tagy Ryanair
1 komentář