Letectví Zprávy

Maroko a Izrael. Ryanair otevírá v Praze další linky

B737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště Praha
B737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště Praha

Letecká společnost Ryanair v zimním letovém řádu spustí pět nových linek z Letiště Václava Havla Praha. K dříve oznámeným třem přibyly další dvě: Marrákeš a Eilat Ovda. Do obou se bude létat 2× týdně.

Kromě zcela nových destinací propojí Ryanair Prahu také 2× týdně s jordánským Ammánem, 3× týdně pak italskou Pisou a nízkonákladovým letiště Paris Beauvais. Pražská báze společnosti tak nabídne celkem 19 destinací včetně denních spojení do Charleroi, Dublinu a na letiště Londýn Stansted.

Jde o první přímé spojení Prahy s Marokem po mnoha letech. Do Eilatu létá Wizz Air. Linku ale ruší. Do Izraele poletí Ryanair v pondělí a v pátek v časech 13:20–18:30 a zpět 19:20–22:30. Do Marrákeše ve středu v 7:00–10:10 a zpět 10:45–15:55. V neděli pak v časech 12:20–15:30 a zpět 16:05–21:15.

Letenky jsou již v prodeji, zpáteční zatím kolem tří tisíc korun, některé termíny kolem 2300 Kč.

Díky novým linkým dopravce odhaduje nárůst počtu cestujících o 45 % na 1,6 mil. Báze na pražském letišti se podle očekávání rozroste na tři letadla B737, firma přidání dalšího letadla do Prahy zatím nepotvrdila.

Už letos v zimě byl Ryanair podle sedačkové kapacity dvojkou na Ruzyni po ČSA, s růstem může zaútočit i na post zimní jedničky. „Jsme rádi, že díky novince Ryanairu budeme z Prahy i nadále nabízet přímé pravidelné spoje mezi Prahou a izraelským Ejlatem, kde očekáváme okolo 14 tisíc cestujících v obou směrech během zimní sezóny. Získáme také celoroční spojení do toskánské Pisy, která byla dosud sezónní destinací, a s novou linkou do Paříže na letiště Beauvais získají naši cestující možnost výběru mezi třemi pařížskými letišti,“ řekl předseda představenstva Českého aeroholdingu Václav Řehoř.

 

Tagy
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lkprak
Host
Lkprak

Dobré zprávy pro (nejen) české cestovatele, v obou městech jsem byl a mohu vřele doporučit.

A v článku by to chtělo opravit těch pár překlepů.

PartneřiCSCARGO