Ryanair ohlásil novou linku z Prahy na letiště Beauvais u Paříže

B737, foto: RyanairB737, foto: Ryanair

Irská letecká společnost Ryanair dnes zveřejnila první novinku letového řádu pro příští zimu. Od konce října zavede novou linku z

Irská letecká společnost Ryanair dnes zveřejnila první novinku letového řádu pro příští zimu. Od konce října zavede novou linku z Prahy na letiště Beauvais, které leží zhruba 60 kilometrů od Paříže. Letoun bude startovat třikrát týdně. Letenky začne firma prodávat příští měsíc.

Konkurence na spojích mezi oběma hlavními městy tak po loňském odchodu easyJetu opět mírně zhoustne. Novinkou přitom je právě zmíněné letiště Beauvais, kam se z Prahy létalo naposledy v roce 2010. České aerolinie, Air France a Vueling létají celoročně na letiště Charlese de Gaulla, Transavia pak pro lety mezi Prahou a Paříží využívá letiště Orly.

Paříž patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace na letech do/z Prahy. V loňském roce cestovalo mezi oběma městy téměř 850 tisíc cestujících, což představuje meziroční nárůst o 6,6 procenta. „Očekáváme, že novou linku za rok využije více než 34 tisíc lidí v obou směrech,“ doplnila mluvčí letiště Kateřina Pavlíková.

Nová linka je součástí pražské expanze Ryanairu, který letos v zimě míří na pozici dvojky na Ruzyni podle nabízené kapacity. Jedničkou jsou České aerolinie. Už v listopadu oznámil Ryanair osm nových linek z Prahy, celoročně z české metropole tak létá do 14 evropských měst.

Ryanair přitom Prahu dlouho opomíjel a vedl slovní půtky o výši poplatků s vedením pražského letiště. V roce 2010 se z Prahy úplně stáhl a vrátil se až po více než třech letech linkou do Dublinu. Letos by měl k pasažérským statistikám pražského letiště přispět 1,5 milionu cestujících.

Tagy Beauvais Paříž praha ruzyně Ryanair
3 komentáře