Letectví

Ryanair ohlásil novou linku z Prahy na letiště Beauvais u Paříže

B737, foto: Ryanair
B737, foto: Ryanair

Irská letecká společnost Ryanair dnes zveřejnila první novinku letového řádu pro příští zimu. Od konce října zavede novou linku z Prahy na letiště Beauvais, které leží zhruba 60 kilometrů od Paříže. Letoun bude startovat třikrát týdně. Letenky začne firma prodávat příští měsíc.

Konkurence na spojích mezi oběma hlavními městy tak po loňském odchodu easyJetu opět mírně zhoustne. Novinkou přitom je právě zmíněné letiště Beauvais, kam se z Prahy létalo naposledy v roce 2010. České aerolinie, Air France a Vueling létají celoročně na letiště Charlese de Gaulla, Transavia pak pro lety mezi Prahou a Paříží využívá letiště Orly.

Paříž patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace na letech do/z Prahy. V loňském roce cestovalo mezi oběma městy téměř 850 tisíc cestujících, což představuje meziroční nárůst o 6,6 procenta. „Očekáváme, že novou linku za rok využije více než 34 tisíc lidí v obou směrech,“ doplnila mluvčí letiště Kateřina Pavlíková.

Nová linka je součástí pražské expanze Ryanairu, který letos v zimě míří na pozici dvojky na Ruzyni podle nabízené kapacity. Jedničkou jsou České aerolinie. Už v listopadu oznámil Ryanair osm nových linek z Prahy, celoročně z české metropole tak létá do 14 evropských měst.

Ryanair přitom Prahu dlouho opomíjel a vedl slovní půtky o výši poplatků s vedením pražského letiště. V roce 2010 se z Prahy úplně stáhl a vrátil se až po více než třech letech linkou do Dublinu. Letos by měl k pasažérským statistikám pražského letiště přispět 1,5 milionu cestujících.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Transavia má lety na Orly tak levné, že pro cesty do Paříže se to podle mě nevyplatí ani zadarmo. Ale jsem zvědavý na to, jak budou vycházet případné přestupy, protože z Beauvais se dá s Ryanem dostat velmi levně po celé Evropě i do Maroka.

Jiří Šrámek

Jednou jsem zažil Beauvais. Rok 2016. Let z Dublinu a zpět s Ryan Air. Letenka relativně levná (€100,- zpáteční), ALE je to daleko od Paříže. Busem po dálnici cca 1,5h na bus station Porte Maillot u wst circular rd. za €20,- jedna cesta. Samotná odbavovací hala… no … není moc velká a útulná už ani omylem. Prostě vše dle fylozofie RA. Zaplať, přileť, doplať a zmizni! Drtivá většina cestujících s RA. Můj názor? Do Paříže jsem od té doby letěl mnohokrát, ale ani jednou na Beauvais. A už nikdy s RA

Petr

Já když jsem letěl z BVA, tak jsem to z centra Paříže zvládl za 11 €. Nejdřív vlakem z Gare du Nord do Beauvais (za 10 €) a z nádraží na letiště pak autobusem MHD (za 1 €). Dokonce to bylo rychlejší, než ten přímý autobus, o němž píšete, ale nevýhoda je, že ten vlak jezdí snad jen jednou za hodinu.