Letecké společnosti Letectví

Ryanair čelí největší stávce pilotů v historii, zrušil část letů mezi Irskem a Anglií

Boeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: Ryanair
Boeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: Ryanair

Největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě Ryanair se podruhé v historii potýká se stávkou svých pilotů. Kvůli tomu zrušila dnes firma 30 letů mezi Irskem a Velkou Británií. Letů do Česka se stávka nedotkla.

Do čtyřiadvacetihodinové stávky vstoupilo dnes 94 pilotů, kteří létají z Irska. Ryanair ve svém oznámení o stávce upozornil, že jde jen o 27 % pilotů, které v Irsku zaměstnává. Ke stávce došlo poté, co se obě strany nedohodly na dalších podmínkách zaměstnávání pilotů a jejich mezd. Počtem pilotů ve stávce jde o největší stávku v historii firmy: loni na konci roku začali stávkovat piloti v Německu, bylo jich ale méně.

Ryanair v prohlášení na svých stránkách  uvedl, že odborová organizace FORSA odmítla některé nabídky na jednání. Současně dopravce upozornil, že letos přidal pilotům 20 % a jejich roční příjem tak může dosáhnout 200 tisíc euro.

Po loňských potížích s nedostatkem pilotů Ryanair poprvé uznal odborové organizace, stávky mu hrozí přesto i v jiných zemích.

Ryanair v reakci na chybějící piloty zrušil 30 z 290 letů mezi Irskem a Velkou Británií, zhruba pěti tisícům cestujících pak přesunul let na jiný termín.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lucy
Host
Lucy

Hlavní je, že se stále léta z Pardubek. Nerad bych jela do Londýna na Železníkovi.

Michal
Host
Michal

Jen ať chrochtaj, přijde zase krize, lety se seškrtaj a borci budou rádi za lítání za suchý z nosu někde v Asii, jen aby jim nepropadly papíry…

PartneřiCSCARGO