cargo

Ryanair bude po velké expanzi českou dvojkou, kapacitou přeskočí easyJet

Od zimního letového řádu nabízí Ryanair z Prahy osm nových linek. Foto: Letiště PrahaOd zimního letového řádu nabízí Ryanair z Prahy osm nových linek. Foto: Letiště Praha

Největší nízkonákladový dopravce v Evropě Ryanair spustil od neděle osm nových linek z Prahy. Velký nárůst kapacity se projeví i

Největší nízkonákladový dopravce v Evropě Ryanair spustil od neděle osm nových linek z Prahy. Velký nárůst kapacity se projeví i na pořadí největších dopravců v Praze podle nabízených míst. Poprvé v historii bude Ryanair na Letišti Václava Havla druhým největším dopravcem.

Jde o údaj, který vyplývá z počtu míst v letadlech a naplánovaném počtu letů. Z pozice české dvojky přes zimu tradičně vypadává Travel Service, který má v Praze silný letní provoz, ale na zimu přesouvá svoji kapacitu do jiných zemí, hlavně do Kanady a USA.

„Podle kapacity by se měl Ryanair v zimním letovém řádu dostat na druhé místo,“ potvrdila mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková. Za celý příští rok očekává Letiště Praha od Ryanairu 1,5 milionu cestujících. Na třetím místě by měl být podle aktuálních údajů v letovém řádu easyJet, následovaný Travel Service a Lufthansou. Post jedničky patří ČSA.

Ryanair Prahu dlouho opomíjel, po prvních linkách dokonce na více než rok z Prahy úplně zmizel. Letos na jaře ale oznámil velkou expanzi. Od zimního letového řádu otevřel dopravce celkem 8 nových spojení do Eindhovenu, Barcelony, Boloni, Budapešti, Edinburku, Krakova, Madridu a Malagy. Současně prodloužil původně jen letní linku do Liverpoolu a navýšil počty letů z Prahy do Londýna až na tři denně. Z Prahy už tak Ryanair nabízí 14 různých linek. Příchod Ryanairu současně přinesl značné snížení cen na některých trasách, především do Španělska.

Tagy letiště praha Ryanair
2 komentáře