ŘVC začíná budovat nové přístaviště ve Strážnici, výstup z lodí bude přímo ke skanzenu

Nové přístaviště Strážnice, Baťův kanál. Vizualizace. Pramen: ŘVCNové přístaviště Strážnice, Baťův kanál. Vizualizace. Pramen: ŘVC

Až do dokončení stavby bude laguna dle opatření Státní plavební správy běžným plavidlům uzavřena.

Ředitelství vodních cest (ŘVC) se pouští do dalšího vylepšení zázemí pro vodní turisty na Baťově kanále. Ve Strážnici na pravém břehu zbuduje nové přístaviště v laguně, která dosud sloužila jen k otáčení plavidel. Hotovo má být do 30. června.

Nové přístaviště v laguně doplní stávající přistávací molo na levém břehu. „Kapacita pro stání lodí vzroste více než dvojnásobně, neboť doposud v sezóně zde bylo stání často obsazeno a řada turistů plavících se po Baťově kanále tak neměla možnost s lodí zastavit a navštívit město a skanzen,“ řekl mluvčí ŘVC Jan Bukovský.

Nové přístaviště Strážnice, Baťův kanál. Vizualizace. Pramen: ŘVCNové přístaviště Strážnice, Baťův kanál. Vizualizace. Pramen: ŘVCNové přístaviště Strážnice, Baťův kanál. Vizualizace. Pramen: ŘVCNové přístaviště Strážnice, Baťův kanál. Vizualizace. Pramen: ŘVCNové přístaviště Strážnice, Baťův kanál. Vizualizace. Pramen: ŘVC

Právě pro návštěvu známého strážnického skanzenu bude příjemnější přistání na pravém břehu. Vznikne zde nové stání pro zhruba dvanáct plavidel včetně jedné osobní lodě s nově upraveným nástupem přímo do skanzenu. Ten bude tvořen schodišti, sedacími stupni, rampami a kamennými a mlatovými cestami.

Přístaviště bude mít podobu pevného mola se svislou stěnou z ocelových štětovnic, paluba bude dřevěná. Dodavatelem je firma IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc, celkové náklady činí 39,2 milionu korun včetně DPH. Až do dokončení stavby bude laguna dle opatření Státní plavební správy běžným plavidlům uzavřena.

Tagy Baťův kanál přístaviště Strážnice rekreační plavba ŘVC
4 komentáře