ŘVC spojilo komoru Bělov a přístav Kroměříž do jedné dokumentace. Slíbilo rybí přechod

Plavební komora na jezu Bělov, vizualizace. Pramen: ŘVCPlavební komora na jezu Bělov, vizualizace. Pramen: ŘVC

Rekreační přístav Kroměříž bude s kapacitou 83 plavidel největší v České republice.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gejza

Krásná ukázka spojení zbytečnosti ŘVC s odměnami pro manažery na základě realizovaných investičních projektů. Za peníze daňových poplatníků masivně se zadlužujícího státu se buduje infrastruktura pro motorovou zábavu úzkého spektra uživatelů. Hlavně že pak honíme emise u aut a snažíme se motivovat lidi, aby s ohledem na snižování emisí jezdili veřejnou dopravou. Co takhle se spíše soustředit na podporu vodácké turistiky? Na to by ale bylo ŘVC zbytečné.

Miro Novak

Vyjimecne s Vami souhladim, doktore

Johnny

Proč stát řeší a platí čistě rekreační infrastrukturu? Tyto typy projektů by snad mohla řešit obec/město ve spolupráci se soukromníkem, který by to pojal jako komerční projekt (ubytování/camp u přístavu a podobně).

Tomáš

Protože se v zemích, kde rekreační plavba už spoustu let funguje ukazuje, že to má velký smysl. Města a vesnice se podél řek a kanálů dobře rozvíjí, turisté tráví dovolenou tady a rádi…jen je potřeba tu vstupní investici do přístavišť a komor do toho na začátku dát. Malá obec Bělov fakt nemůže dál stamiliony za novou plavební komoru.

Martin Verner

Takže se ty stamiliony vyhodí z veřejných peněz…. aby se někdo mohl o dovolené plavit na lodičce a aby z toho v Bělově měla hospoda větší tržbu.
Fakt bych si v zemi s masivně deficitním rozpočtem a obrovským skrytým dluhem na železnicích, silnicích, školství i leckde jinde dovedl představit smysluplnější využití daňových prostředků, než někomu platit jeho zábavu. Ona ta rekreační plavba většinou rozumně funguje tam, kde se infrastruktura vybudovala a zaplatila komerčně, když ty kanály dopravovaly náklad…

Jiří Kocurek

Což tady z části platí: Baťa ten kanál stavěl pro dopravu uhlí. Ne, lignitové doly v Ratíškovicích prosím nedotovat, ani s argumentem, že už se to jednou postavilo.

Granja

Zaujaly mě dvě věci: Zdymadlo a vodní elektrárna. Je tedy otázkou, zda za navrženým řešením nestojí zejména zadržení vody v krajině s využitím levné výroby elektrické energie. A možná teprve až následně půjde v té souvislosti o turistický potenciál (i když se veřejnosti staví na 1. místo), kdy obce po vybudování zázemí pro malou osobní lodní dopravu budou moci posléze soukromým podnikatelům povolovat výstavbu dalších souvisejících služeb jako jsou kempy a podobně.

Pete

MVE Bělov slaví letos 10 let provozu, výkon je 2 x 0,8 MW.

Johnny

Přijde mi to podobné, jak kdyby stát platil výstavbu sjezdovky. To přece taky pomůže místním podnikatelům, podle logiky Vaší argumentace. Opravdu nemáme nadbytečné stamilióny, abychom platili zábavu pro promile občanů.

skeptik

Presně tak a dálnice budeme řešit jako PPP projetky, a ještě se tím budeme chlubit.

P_V

Mně ten Široký potok nepřipadá jako téměř vyschlá polní strouha s vodou hlavně po deštích.

https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=51307016&newest=1&yaw=3.879&fov=0.460&pitch=0.249&x=17.4876492&y=49.2138883&z=15

P_V

odkaz se nějak zdeformoval, tak ještě jednou:
https://mapy.cz/s/bahufudaru

Honza

Vyfoceno 14.5.2017. Co takhle fotku z konce srpna, nebo z ledna?

JFK

https://www.google.com/maps/@49.2124216,17.4868294,3a,17.7y,251.2h,62.36t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGomx72jaPquVdYHCCSGgzQ!2e0!7i16384!8i8192
Záběr pořízený z října loňského roku. Skoro bych i řekl, že na fotce je silně zanesené koryto se stojící vodou…

Pete

Udělejte si 4x do roka výlet, ať vidíte ten „pestrý vodní svět“. Opravdu toto je spíš „trativod“ z polí.

Jiří Kocurek

Ideálně říjen/listopad, to jsou průtoky nejstálejší. Nicméně to stavení na dolním konci Bělova, které je přímo nad korytem potoka, mi až příliš moc připomíná vodní mlýn.

Pete

KANALIZAČNÍ ŘÁD STOKOVÉ SÍTĚ OBCE BĚLOV:

Název recipientu: Široký potok
Kategorie dle vyhl. 267/2005 Sb.: není významný tok
Hydrologické povodí: 4-12-02-1460-0-00
Plocha povodí: 6,87 km2
Průměrný roční průtok:
Qr: 20,61 l/s
Q270: 6,7 l/s
Q355: 1,44 l/s

bkv

Tam musí být kapitální kapři 🙂

Pete

Průtok protíkajicího WC. 🙂