LOT 3a leaderboard

Růst Letiště Praha pokračuje. Za červenec +17%, skokany Amsterdam, Moskva a Burgas

Emirates patří k největším zákazníkům Řízení letového provozu. Přes Česko míří velká část letů mezi Dubají a Evropou. Foto: Jan SůraEmirates patří k největším zákazníkům Řízení letového provozu. Přes Česko míří velká část letů mezi Dubají a Evropou. Foto: Jan Sůra

Letiště Václava Havla míří k novému rekordu v počtu přepravených cestujících. I když v červenci tempo růstu nepatrně zpomalilo, stále

Letiště Václava Havla míří k novému rekordu v počtu přepravených cestujících. I když v červenci tempo růstu nepatrně zpomalilo, stále je počet pasažérů téměř o pětinu vyšší, než před rokem. K zajímavým pohybům došlo v červenci i v tabulce destinací, kam létá z Prahy nejvíce lidí.

Za červenec prošlo ruzyňskými terminály 1,703 milionu cestujících, což je nejvyšší počet pasažérů za jeden měsíc v historii letiště. Meziročně jde o nárůst o 17,08 %, za celý rok pak o 20 %. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnilo Letiště Praha na svých stránkách.

Statistiky potvrzují dlouhodobý trend: na letiště létají větší a plnější letadla, než v minulosti. Počet startů a přistání totiž za červen stoupl jen o 9 %. Výrazně také roste nákladní dopravy, objem přepraveného zboží stoupl za červenec o 40 %.

Červencová čísla ukazují, že se daří jak výjezdovému cestovnímu ruchu, tak příjezdovému. V červenci byla podle počtu cestujících (jen za letiště, ne více letišť u jednoho města) první Moskva, u které počet cestujících v červenci stoupl o 37 %. O více než 50 % stoupl v červenci počet cestujících mezi Prahou a Amsterdamem, který se dostal na třetí místo. Naopak loni v červenci první Frankfurt spadl až na šesté místo. Velký skok  nahoru vykazuje Tel Aviv, kde se počet cestujících více než zdvojnásobil.

Zájem o letecké dovolené z Česka je patrný i na faktu, že Burgas se letos v červenci v žebříčku letišť, kam míří nejvíce lidí, poskočil až na čtvrté místo. Loni nebyl ani v první patnáctce. Do ní letos pronikl i Heraklion a Antalya.

Tagy letiště praha
4 komentáře