LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Rušení letů Ryanairu postihne i lety z Prahy. Firma škrtla odpolední otočku z Londýna

B737, foto: RyanairB737, foto: Ryanair

Problémy s nedostatkem palubního personálu u letecké společnosti Ryanair pocítí i cestující na linkách do Česka. Mezi desítkami letů, které

Problémy s nedostatkem palubního personálu u letecké společnosti Ryanair pocítí i cestující na linkách do Česka. Mezi desítkami letů, které firma ruší, je i první spojení do Prahy.

Ryanair dnes zrušil let 1374 z Londýna do Prahy s odletem ve 14.05 z letiště Stansted a příletem v 17 hodin do Prahy. Stejně tak je zrušen i let 1375 zpět do Londýna s odletem v 17.25.

Vyplývá to z každodenního seznamu zrušených letů, který firma zveřejňuje na svých stránkách. Na další dva dny zatím žádný let zrušený není. Seznam ale není úplný, například zpáteční let z Prahy do Londýna mezi zrušenými lety chybí. Databáze letových řádů ale ukazuje, že let je zrušený. Rezervační systém Ryanairu ukazuje, že let je oficiálně vyprodaný. Žádné letenky oficiálně nejsou k dispozici ani pro první ranní otočku z Prahy do Londýna v úterý, toto spojení ale oficiálně v systému stále je a let zrušený nejspíše není, jen je plný kvůli přesunu části cestujících ze zrušených letů.

Ryanair vysvětluje rušení letů tím, že přechází na nový systém dovolených.  Dopravce dosud počítá dovolenou v období od dubna do března, od příštího roku ale přechází na model kalendářního roku. V praxi to znamená, že zaměstnanci musí vyčerpat nárok na dovolenou do konce letošního roku. Jde o požadavek, který má irský úřad civilního letectví.

Tagy Ryanair
Žádné komentáře