Rumuni přiobjednali u Škody další tři trolejbusy pro město Galati

Trolejbusy Škoda 26Tr prro rumunské město Galati. Autor: Škoda ElectricTrolejbusy Škoda 26Tr prro rumunské město Galati. Autor: Škoda Electric

Plzeňská Škoda Electric uzavřela už druhou smlouvu na dodávku trolejbusů s dopravním podnikem Transurb z rumunského města Galati. Ještě letos

Plzeňská Škoda Electric uzavřela už druhou smlouvu na dodávku trolejbusů s dopravním podnikem Transurb z rumunského města Galati. Ještě letos tak poputují z Plzně do Galati další tři trolejbusy. Rumuni tím rozšíří loni dodanou sérii čtrnácti vozidel Škoda 26Tr, která začala vozit cestující před Vánoci.

„Je to důkaz, že rumunský zákazník je s našimi vozidly spokojený,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Podle něj tím příležitosti ve východorumunském městě nekončí. Galati totiž plánuje další pokračování obnovy trolejbusové flotily i infrastruktury.

Vozy pro Galati mají klimatizaci pro cestující i řidiče, informační systém s kamerami a automatickým počítáním cestujících. Jsou vybavené superkapacitory, které umožňují rekuperaci brzdné energie ve vozidle.

Pro Škodu nejsou dodávky pro Galati jediným úspěchem na rumunském trhu. Nedávno putovalo 50 trolejbusů do rumunských měst Temešvár a Baia Mare.

Tagy Galati rumunsko Škoda Electric trolejbusy
Žádné komentáře