Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD zprovoznilo most generála Pattona na průtahu Plzní

Oprava mostu generála Pattona v Plzni. Autor: ŘSD
Oprava mostu generála Pattona v Plzni. Autor: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic dnes po roce a půl prací zprovoznilo most generála Pattona, který je součástí hlavní dopravní tepny v centru Plzně. Most překlenuje řeku Mži a ulice Tyršovu a Lochotínskou; leží na dopravně zatížené spojnici Severního Předměstí s centrem města.

Příprava rekonstrukce byla přitom podle ŘSD mimořádně složitá, neboť z doby vzniku mostu v 70. letech se nedochovala žádná projektová dokumentace ani jiné podklady. Tvorbě projektu rekonstrukce proto předcházela mimo jiné náročná diagnostika a zatěžkávací zkoušky.

Průtah silnice I/20 vede skrze Plzeň ulicemi Tyršova, Jízdecká, Přemyslova, most generála Pattona a Karlovarská. Jde o dopravně nejzatíženější komunikaci městského typu, kde se mísí městská doprava s tranzitní, a to včetně těžké nákladní. Na mostě rovněž jezdí tramvaje.

Stavbu provedlo sdružení firem Colas CZ a Colas Rail, cena dle smlouvy je 138 milionů bez DPH.

2 komentáře

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

    • Vycházeli jsme ze zprávy ŘSD, sami tam situaci úplně podrobně neznáme. Trolejbusy jsme tedy zatím smázli a uvidíme 🙂

Newsletter

Partneři


Výběr editora