Infrastruktura Silnice

ŘSD získalo poslední stavební povolení pro opravu D1. Rozklad stát řešil 39 měsíců

Modernizace D1. Foto: Ministerstvo dopravy
Modernizace D1. Foto: Ministerstvo dopravy

Šest let po zahájení modernizace dálnice D1 má Ředitelství silnic a dálnic všechna potřebná stavební povolení. Ministr dopravy Dan Ťok zamítl tento týden definitivně rozklad Dětí Země a dalších účastníků proti modernizaci úseku 11 mezi Koberovicemi a Humpolcem.

Rozhodnutí ministra je na úřední desce. Děti Země dosud napadaly modernizaci každého úseku D1, prodloužily tak často zahájení stavby o rok až dva, někdy i déle. To je případ i úseku 11: rozklad podaly Děti Země už v listopadu 2015 a teprve teď je vypořádán. Celkem státu zabralo 39 měsíců, než se s protesty proti stavbě vypořádal. „Jde o poslední úsek, kde ještě nemáme stavební povolení,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký. Podle zákona ŘSD povolení po zamítnutém rozkladu obdrží do 15 dní, je už jisté, že ho získá. Proti rozkladu neexistuje opravný prostředek s odkladným účinkem.

Ministerstvo dopravy řešilo rozklad celkem tří účastníků v jednom řízení, kromě Dětí Země ho podaly ještě dvě fyzické osoby z Humpolce. Zatímco Děti Země požadovaly přezkum všech závazných stanovisek, fyzické osoby se dožadovaly protihlukové stěny nebo se stavbou nesouhlasily kvůli tomu, že ŘSD pro ni nemělo potřebné pozemky. ŘSD je ale později získalo.

Necelých devět kilometrů dálnice by se tak mělo začít modernizovat ještě letos. ŘSD už vypsalo soutěž, lhůta pro podání nabídek vyprší příští týden. Předpokládaná hodnota zakázka je 1,049 miliardy korun. Hotovo má být v roce 2021. Letos pokračuje modernizace na celkem sedmi úsecích.

Úsek 11 dálnice D1. Foto: ŘSD
Úsek 11 dálnice D1. Foto: ŘSD

 

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
klkl

„Necelých devět kilometrů dálnice by se tak mělo začít stavět ještě letos.“ – to jste už taky najeli na ten Babišův výklad, že to není jen nějaká lecjaká oprava, ale že jde o výstavbu nové dálnice?

1975

A nemáte nějaké info o rozkladu ÚHOSu na úseku 23? Případně o tom, zda Metrostav byl potvrzen na úseku 19 ?

1975

..tam už to mělo být po první instanci posunuté na druhou, k panu Předsedovi…mohli byste ho rýpnout jako novináři, kdy dodá? na dotaz prostého poplatníka odpověděli po třech týdnech a to ještě jen obecně „že to ještě není“ – přitom už to mají více jak dva měsíce…

1975

to vím, bohužel. ale když už jsou všichni chytří, proč ŘSD nestaví, tak ať je trochu více vidět, kde se to také zdržuje. Ale ŘSD se zase můžete zeptat, kdy doplní podklady pro ÚR na 511 – podle Prahy 22, kde to vedou, jim pořád dvě vyjádření z cca 200 chyběly…případně, kolik už vykoupili pozemků, když tady mimořádně vyhlašovali, že začnou JEŠTĚ před vydání ÚR, což jinak nedělají…

Poudy

Haha, já se celý rozzářil, že se snad stal zázrak a a jde o úsek u Přerova a on je to zase jen trochu pobulvárněný titulek od pana Sůry 😀

petr.r

patrik si to ted přečte a půjde psát. Egeria nedodala učetní uzávěrku a psali, že může, může, může dostat pokutu a usek na fryšták nezačne a nezačne se stavět.