Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD začne s opravou hlavního tahu z Mělníka na Českou Lípu

Oprava silnice v Tupadlech. Foto: ŘSD
Oprava silnice v Tupadlech. Foto: ŘSD
Omezení na silnici potrvá čtyři měsíce, řidiče čeká kyvadlový provoz.

Řidiče na silnici I/9 čeká od soboty zhruba čtyřměsíční omezení v obci Tupadly na Mělnicku. Jde o rekonstrukci opěrné zdi na hlavním tahu z Mělníka do České Lípy.

Zeď v délce 40 metrů se nachází při levém okraji silnice ve směru jízdy na Českou Lípu. „Vlivem souběhu působení klimatických jevů a těžké dopravy jsme zaznamenali nestabilitu konstrukce vozovky, a to zejména v důsledku výrazného poškození pískovcových kvádrů, z nichž je větší část opěrné zdi postavena,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Oprava bude znamenat kyvadlový provoz až do srpna 2021, řízena bude semafory. Omezení provozu se týká jízdního pruhu směrem na Mělník.

Součástí sanace a výstavby nové opěrné zdi, která bude mít železobetonový základ usazený na ocelových mikropilotách a bude vyzděna lomovým kamenem, bude rovněž nový drenážní systém s dostatečnou kapacitou odvodnění. Líc stávající zdi a její podloží bude zesíleno tryskovou injektáží, záporovým pažením a stříkaným betonem. „V jednom jízdním pruhu se bude budovat rovněž nová vozovka, která je nad stávající opěrnou zdí porušena vlivem poklesů způsobených odnosem materiálu za rubem zdi. Bude instalován nový zádržný systém i silniční zrcadlo,“ dodal Buček.

Rekonstrukci provede společnost AZ Sanace za necelých 13 milionů Kč bez DPH, která se rovněž zavázala předat dílo do užívání za 120 kalendářních dnů od zahájení prací.

Odebírat
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Dnes tam začali dělat, ale úplně to samé tam několik měsíců opravovali loni. Je tam barák prakticky v silnici, oprava probíhá v zahradě. Takových domů je při té silnici několik, některé byly i na prodej, nějak nechápu, proč je stát nekoupil a nestrhnul, jen to tam překáží a normálně bydlet se v tom stejně nedá.

RARA

Bylo by to super, kdyby se tak dělo. Některé osvícené obce to tak dělají, že pokud se u silnice objeví nějaký dům k prodeji, tak jej koupí a strhnout. Díky tomu je pak provoz mnohem bezpečnější a mnohde se dá díky tomu postavit i chodník čí trošku napřímit cesta.

Démon

Ty jo, mezi Mělníkem a Českou Lípou je silnice :-))))

Joseph

Vy musíte být z Prahy nebo okolí, když máte tak hloupý komentář.

Paja

Otázka je kde se narodil ten váš (mimořádně) hloupý komentář.

Joseph

Tak podobné reakce jsem dost často slyšel v Praze a okolí? Nejezdil jsem do kanceláře v Praze krátce. A podobně blbé řeči jsem slyšel na Vysočinu, Plzeňsko, Pardubicko, Ústecko, na Moravu, na Slovensko. A zajímavé bylo, že to vždy bylo z úst „pseudopražáka“. A přitom je Praha v kategorii menších hlavních měst. Jak by řekl MUDr. Thomayer „dementia mesobohemica“ čili středočeská zblbělost. Hezký den a bacha na CMP.

Faceplam

Aha. Takže protože různý náplavy z Moravy a podobnejch končin, kterejch je bohužel plná Praha, začnou mít po druhým přespání na Hájích blbý kecy na kraje, odkud sami pocházej (protože nechápou, že skutečnej Pražák nějaký kraje ohrnutejch rádiovek fakt neřeší), znamená, že jsou středočeši zblbělí. Tak jo, to dává smysl.

Joseph

Řekl MUDr. Thomayer a měl pravdu… ;o))

Tomáš

Vaše reakce, že hloupé komentáře mohou psát jen lidé z Prahy, je přitom ještě hloupější… Já z Démonova příspěvku cítím jistou ironii, protože I/9 v tomto úseku má do moderní a bezpečné silnice I. třídy hodně daleko.

Joseph

Jo, pseudopražák se cítí být übermensch… To potvrzuje i kolega sloužící u PČR. Prý pánský prstenec…

venda

A nejedná se náhodou o obec Liběchov???

Faceplam

Tahle oprava může výrazně omezit dostupnost orgánů pro transplantace, myslel na to někdo?

skalp Sama Hawkinse

Na orgány jsou lepší cyklostezky a chodci, tady odsud se rekrutují spíš příjemci.

Jiří Kocurek

Nkědy je černý humor už za hranou. Přát si, aby lidi umírali a bylo tak dostatek orgánů pro jiné je už trochu moc.

MLB

Nikdo si nic nepřeje, copak někdo někoho nutí na ty motorky sedat? Jsou to svéprávní lidé a dělají co je baví i za cenu rizika.

Faceplam

Jíte maso? A zkoušel jste někdy spočítat pomníčky kolem té silnice?

Řiditel

Naopak. Ztrátu času a nervů způsobenou čekáním v koloně před semafory bude třeba dohnat zběsilou jízdou ve volném úseku.

Michael P

Tak zrovna motorkáři nebývají dárci orgánů….

Jiří Šrámek

Dobrý kamarád, doktor u záchranky v Liberci, dlouhodobě tento blud vyvrací. „Piloti“ motorek, když je fakt zle, bývají na kaši a prakticky už není co použít.

libor

a hlavně, kdo by to od těch bez mozků chtěl…

Krtek

Hlavne ze za volanty aut je to samej genius, zejo

Faceplam

Tomu samozřejmě věřím, ale terminus technicus „dárci orgánů“ se holt pro motorkáře běžně používá.

Paja

Když tu nepíšete bludy o ŘSD tak zkoušíte „bludný“ humor s 1000x vyvrácenou myšlenkou? Vás ten život musí strašně nebavit.

Faceplam

Sám seš blud…