ŘSD začíná s přestavbou pánovské křižovatky u Hodonína na kruhový objezd

Křižovatka silnic I/55 a II/432 u Hodonína. Foto: Google Street ViewKřižovatka silnic I/55 a II/432 u Hodonína. Foto: Google Street View

Hotovo má být do konce června.

Ředitelství silnic a  dálnic začíná s proměnou další křižovatky silnic I. A II. třídy na okružní. U Hodonína začíná přestavba křižovatky silnic I/55 a II/432. Místem denně projede téměř 20 000 aut.

Změna s sebou ponese uzavírky a objízdné trasy. Na silnici I/55 řidiči v prvních dvou fázích projedou jen s omezením nejvyšší povolené rychlosti. „V závěrečném období zde přibydou ještě semafory a vozidla budou projíždět kyvadlově jedním jízdním pruhem,“ upřesnila Lucie Trubelíková z týmu komunikace ŘSD. Průjezd od Ratíškovic a Hodonína bude až na výjimky uzavřený, a to po celou dobu stavby. Projedou pouze linkové autobusy a sanitky či hasiči.

Cílem stavby je podle Trubelíkové zvýšení bezpečnosti řidičů. Křižovatka patří k nejfrekventovanějším místům silnice I/55 v okolí Hodonína a podle ŘSD je častým dějištěm dopravních nehod s tragickými následky. Proměna vyjde na 18 milionů korun. Hotovo má být na konci června.

Detailněji jsou jednotlivé fáze opravy popsány na stránkách ŘSD.

Tagy I/55 II/432 okružní křižovatka Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
17 komentářů