Infrastruktura Silnice

ŘSD začalo s opravou hlavního tahu na Vídeň ve Znojmě

Oprava silnice. Ilustrační foto: ŘSD
Oprava silnice. Ilustrační foto: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) začalo s opravou hlavního tahu na Vídeň ve Znojmě. Po silnici I/38 v ulici Dukelských bojovníků tak ode dneška řidiči musí místo dvou pruhů projíždět pouze jedním pruhem v každém směru. Omezení potrvají do poloviny listopadu, oznámila v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Dělníci budou pracovat v etapách, aby dopravu omezili co nejméně. „Pokud bude nutné kvůli pracím uzavřít nějakou z křižovatek, stane se tak vždy jen o víkendu a jen na dobu nezbytně nutnou. Může se také stát, že bude zavřený přechod pro chodce v místě stavby. Rovněž zastávky městské autobusové dopravy budou přesunuté na nejbližší možné místo,“ doplnila Pastrňáková.

ŘSD opraví úsek o délce 720 metrů od křižovatky s Brněnskou ulicí po most za ulicí Na Hrázi. „Důvodem je dezolátní stav vozovky, na který si i obyvatelé stěžovali,“ sdělila mluvčí silničářů Lucie Trubelíková.

Detailní informace k dopravnímu omezení jsou na stránkách Znojma.

ČTK

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

Obchvat

Josef

No tak co, Znojmo má kompletni obchvat, tak to bude v pohodě. Aah počkat…

Lukas

Ještě že si obyvatelé stěžovali!

Vědomil Vildomec

Že je ale ta silnice rozjetá i dále, např. ul. Čermákova a na kruhovém objezdu na Mariánském náměstí jsou vyjeté koleje od kamionů tak, že je to na rozbití auta při přejíždění, to asi nikdo řešit nebude, že?

Martin z Moravy

Super a hlavně dodělat obchvat od Jihlavy.

BND 30

Tomu bohužel brání“zahrádkáři“…

Jiří Kocurek

A jistý chlapík z Žabovřesk. Jemu vadily i Královpopolské tunely, že prý zhorší dopravní zácpy i vzduch.

Partneři

Škoda transportation