umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Informační technologie Infrastruktura Silnice

ŘSD poptává nové kamery pro dálnice, využije mýtné brány

Mýtná brána, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra
Mýtná brána, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Na českých dálnicích a silnicích přibudou kamery. Ředitelství silnic a dálnic vypsalo tendr na dodávku kamer v předpokládané hodnotě 29 milionů korun bez DPH. Vítěz získá rámcovou smlouvu na čtyři roky, během kterých bude přístroje osazovat dle potřeb silničářů.

„Kamery budou použity na modernizaci stávajících, ale hlavně na doplnění nových lokalit. Přednostně budou nové kamery umísťovány na dálnicích na mýtné brány a jiné nosné konstrukce,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký. Podle něj jsou kamery určeny „pro potřeby dohledových systémů.“

Jejich počet nelze podle ŘSD dopředu říci, bude se odvíjet od cen dílčích dodávek. Součástí zakázky jsou vedle samotné dávky i projektové a montážní práce. Vítěz bude jen jeden. Ředitelství silnic aktuálně provozuje zhruba tisíc kamer.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

Orwell rulez :-((. Bude v ceně i nový software na identifikaci tváří ?

Dáda

Jak tak pozoruji, víc kamer víc adidas…. Stát holt musí, ve jménu veřejného blaha mít neustále vše na očích a pod kontrolou. Arthur Blair by měl „radost“, jak se jeho vize plní. Já jen říkámk, že cesta do pekly je vžda dážděna dobrými úmysly. Nejsem si jist, jestli toto neustálé dohlížení, natáčení, detekování, rozpoznávání RZ, obličejů a šmírování je natolik prospěšné, nakolik může být zneužitelné.

Olda

A takto nám vytáhli Juru Orwelovic z hrobu, ten koukl vlevo vpravo a zasmušile pravil: „Hoši, já napsal ale román, ne manuál…“

pave69

Přečetl jsem si zadání a o kamery v podstatě vůbec nejde, hlavní je dohodit kšeft spřátelené firmě, aby zbylo na „velkou domů“. Evidentně vůbec neřešili variantu, že by to dostal někdo, s kým se nedomluvili.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast