Infrastruktura Silnice

ŘSD po pěti měsících zprovozní pohořelickou křižovatku u Otrokovic, začne nová uzavírka

Omezení kvůli výstavbě D55. Foto: ŘSD
Omezení kvůli výstavbě D55. Foto: ŘSD
Od 2. listopadu na motoristy naopak čeká trvalé uzavření koncové části ulice Dr. Beneše v Napajedlích.

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) znovu zprovozní takzvanou pohořelickou křižovatku u Otrokovic na Zlínsku. Neprůjezdná byla zhruba pět měsíců kvůli budování nedalekého jihovýchodního obchvatu Otrokovic, který je součástí dálnice D55. Uzavírka křižovatky silnic III/4973 a III/4974 skončí 2. listopadu, sdělila za zlínskou správu ŘSD Lucie Trubelíková.

Podle zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavla Dvořáka byla důvodem uzavírky pohořelické křižovatky výstavba dálničního nadjezdu nad budovaným obchvatem, který je ve fázi dokončovacích prací a terénních úprav. Křižovatka nedaleko hřbitova v otrokovické části Kvítkovice je zcela neprůjezdná od června.

Mapa omezení u Otrokovic. Foto: ŘSD
Mapa omezení u Otrokovic. Foto: ŘSD

Od 2. listopadu na motoristy naopak čeká trvalé uzavření koncové části ulice Dr. Beneše v Napajedlích na Zlínsku, kde se napojuje na silnici I/55. Po dokončení stavby obchvatu Otrokovic v příštím roce budou řidiči využívat nově zbudovanou rampu na dálnici D55 z ulice Dr. Beneše, kterou se napojí jak na dálniční obchvat, tak na silnici I/55. Sjezd na komunikaci I/55 bude podle Trubelíkové v podobě kruhového objezdu vybudován na úrovni čerpací stanice OMV. Do té doby budou motoristé mířící do severní části Napajedel jezdit po komunikaci III/4973.

Do konce roku by měla podle Dvořáka stavba obchvatu pokračovat pokládkou konstrukčních vrstev dálnice. „Dokončíme opěrnou zeď v prostoru styku ulice Dr. Beneše a I/55 a budeme pokračovat v realizaci výstavby dálničních mostů,“ uvedl Dvořák.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic začala předloni v říjnu, hotovo by mělo být nejpozději koncem příštího roku. Náklady přesáhnou 710 milionů korun bez DPH. Dostavovaná část obchvatu města bude dlouhá zhruba 3,1 kilometru, naváže na severovýchodní úsek otevřený v roce 2006. Dokončený obchvat pomůže z centra Otrokovic odvést především tranzitní dopravu. Z města má dálnice D55 v budoucnu mířit dále směrem k Uherskému Hradišti a k dálnici D2 u Břeclavi.

ČTK

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Je to přes nájezd dálnice.. Z Kvítkovic a od Shell tak jak se jezdilo… Ale přes most. Spíš nevím proč není udělaná celá cesta od mostu do Pohořelic… A to samé stará Napajedelska nová. To co tam zůstalo je hrůza.

Sevak

Takže z Napajedel po staré a u Gingeru přes most dolů k benzině Shell.

Jarda Š.

Mohl by někdo upřesnit, jestli ta křižovatka bude otevřená v nové podobě s nadjezdem nebo jako nějaké provizorium s průjezdem stavbou (tak to vypadá z obrázku, ale nemělo by to moc logiku)?

Roiman4

Ne, pojedeš silnicí III/4973 až k OMV v Napa. Ten odstavec, kde píše o tom nadjezdu, je dle mě myšleno na tu rampu na obrázku a ta by se měla otevřít zároveň s JV obchvatem D55.

Jarda Š.

Měl jsem na mysli nadjezd z Kvítkovice do Pohořelic, jestli už bude otevřen nebo se bude projíždět skrz stavbu.

Pavel

Autor článku asi není v obraze když je ta cesta zavřená skoro rok.

Ridic

Po peti mesicich???? Co tu melete za nesmysly!!!! Uzavera byla temer dva roky!!! Piste pravdy a ne vymysly

MattyKl

Omlouvám se, ale tuším že křižovatka u hřbitova jako taková je skutečně uzavřena „pouze“ pět měsíců. Pokud vím byla průjezdná ve směru Samohýl- Hřbitov. Tak se, prosím, příště než začnete přehnaně reagovat informujte o skutečnostech. Děkuji

Lus

Jako jaký tankodrom, tam je jich několik a roky.

Roiman4

Konečně ten tankodrom zavřou… Jak to zavřeli na jeden týden kvůli pokládce potrubí, tak to jen „zalátali“ a nechali čtyři měsíce jen tak… Člověk tam jel krokem a byla cítit každá díra už poslední měsíc.