Infrastruktura Silnice

ŘSD na dva dny uzavře kompletně tři kilometry D56 u Frýdku-Místku. Kvůli opravě výtluků

Dálnice D56 u Frýdku-Místku. Foto: ŘSD
Dálnice D56 u Frýdku-Místku. Foto: ŘSD
Dálnice bude uzavřena celý víkend.

K nezvyklému řešení oprav výtluků na dálnici se rozhodlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na dva dny o víkendu uzavře dálnici D56 u Frýdku-Místku. Dosud se běžně podobné akce dělají jen při omezení provozu například do jednoho pruhu.

„Vracející se závady budou definitivně odstraněny rozsáhlou rekonstrukcí vozovky, kterou organizuje Správa Ostrava. Platný způsob efektivní údržby se ovšem neobejde bez úplné uzavírky,“ uvedl Miroslav Mazal z týmu komunikace ŘSD. Opravu provede společnost Porr.

K omezení dojde tento víkend. Práce zaberou úsek ulice Beskydské za kruhovým objezdem u Tesca směr Ostrava (zhruba v km 53 až 50).

Oprava potrvají každý den od 6 do 16 hodin. Provoz povede po značené objízdné trase přes Místek a Sviadnov. Časy jsou podle ŘSD orientační a budou přizpůsobeny aktuálnímu počasí.

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrM

Jak píše kolega níže, provoz je tam už teď 1+1, vzhledem k tomu, že se jedná o nově budovaný úsek obchvatu FM.

Zarážející ovšem je, že ty výtluky a jámy (doslova) se objevily i na zcela nové estakádě, která je v provozu necelý JEDEN rok.

Slosor

Jo, na tom mostu už byla díra doslova několik dní po zprovoznění.

Martin H.

Jsem zmaten. V článku se píše „kompletně“ a „celý víkend“. V regionálním tisku jsem četl, že v sobotu bude uzavřen jeden směr a v neděli druhý směr, ale mohl jsem to špatně pochopit.
Doplním, že celý úsek je nyní kvůli výstavbě „Připojení na D48“ provozován v režimu 1+1, takže omezení provozu do jednoho pruhu nepřipadá v úvahu.

Dusanh

Prosím opravte si chybu (D46 vs D56) v nadpisu. Děkuji 🙂

Petr

Jde o D56. V textu už to máte správně.