Infrastruktura Silnice

ŘSD dokončuje opravu průtahu Bludova, kompletně bude hotovo v pátek

Oprava silnice I/44 v Bludově. Foto: ŘSD
Oprava silnice I/44 v Bludově. Foto: ŘSD
ŘSD chystá stavbu obchvatu Bludova, začít má příští rok.

Řidiče na silnici I/44 mezi Šumperkem a Zábřehem na Moravě čeká od pátku kompletní otevření opraveného průtahu Bludovem.

Ředitelství silnic a dálnic oznámilo závěrečnou fázi oprav. Rekonstrukce za necelých 18 milionů Kč začala v půlce srpna. „Navzdory pandemii koronaviru aktuálně probíhají dokončovací činnosti,“ řekl Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic. Zakázku provádí společnost Kareta.

Kompletní obnova povrchu silnice I/44 zahrnovala i výměnu krytové vrstvy navazující komunikace I/11 v místě křižovatky pod místním zámkem. V rámci plánovaného harmonogramu bylo rovněž provedeno čištění příkopů, zpevnění krajnic, obnova dopravního značení a revitalizace autobusových zálivů. Oprava se týkala celkem 1,5 kilometru dlouhého úseku, doprava je zde kvůli tomu vedena kyvadlo.

V Bludově by mělo dopravní zatížení v příštích letech výrazně klesnout. ŘSD chystá kolem obce obchvat.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Katastrofa,dobrou silnici opravují…obchvat je nekonečně snad povolen…ten už měl být s obchvatem Postřelmova…zas nějaký šlendrián

nevím

Probíhají tam dokončovací práce, ale silnice už je průjezdná v obou směrech. Kyvadlová doprava tam momentálně není.

Eduard

Ještě dodělat obchvat Bludova a pořádnou cestu do Mohelnice tak aby člověk nemusel každou chvilku brzdit v obci a místní terorizovat nadměrnou dopravou.