Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Zprávy

ŘSD dokončilo opravy ramp u okresního soudu na průtahu Frýdkem-Místkem

Nájezdové rampy na Hlavní třídu (I/48) ve Frýdku-Místku. Pramen: ŘSD
Nájezdové rampy na Hlavní třídu (I/48) ve Frýdku-Místku. Pramen: ŘSD
Hlavní třída ve Frýdku-Místku představuje poslední intravilánový úsek na trase D48

Ředitelství silnic a dálnic má za sebou polovinu rekonstrukce důležité křižovatky na průtahu Frýdkem-Místkem po Hlavní třídě (I/48). V úterý zpřístupní řidičům jižní sjezdovou a nájezdovou rampu u okresního soudu ve Frýdku.

„V příštím roce bude pokračovat modernizace protějších čili severních ramp poblíž obchodního centra Frýda,“ uvedl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal. Na severních rampách by měli dělníci začít pracovat v polovině března.

Opravy křižovatky zahrnují například výměnu mostního svršku včetně hydroizolace, sanaci opěr, poškozených povrchů nosné konstrukce či osazení nových zádržných systémů.

Hlavní třída ve Frýdku-Místku představuje poslední intravilánový úsek na trase D48, který město výrazně zatěžuje tranzitní dopravou. Ředitelství silni a dálnic proto od loňska buduje dálniční obchvat Frýdku-Místku; hotový by měl být v polovině roku 2022. Obchvat má zbavit město tranzitu.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ceky

Hlavne aby byl co nejdrive dokoncen obchvat mesta, ktery je ted ve vystavbe.

Xapadlo

Souhlasím, a Frýdku-Místku obchvat přeju. Podobnému problému s tranzitní dopravou čelí i Přerov. Zahájení stavby obchvatu je tam ale bohužel velmi nejisté. Můj střízlivý odhad je, že obchvat Přerova lze očekávat okolo roku 2030, když to půjde dobře.