Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

ŘSD dokončilo na okraji Havířova úpravy nebezpečné křižovatky

Dokončené úpravy křižovatky u Havířova. Foto: ŘSD
Dokončené úpravy křižovatky u Havířova. Foto: ŘSD
Křižovatka byla pravidelně vyhodnocována jako jedna z nejrizikovějších v Moravskoslezském kraji.

Nebezpečná křižovatka na silnici I/11 mezi Ostravou a Havířovem prošla úpravou, která má přinést snížení nehodovosti. K dokončení prací došlo tento týden.

Kolizní místo bylo u křížení silnice I/11 a výjezdu z místní části Šumbark. Křižovatka byla pravidelně vyhodnocována jako jedna z nejrizikovějších v Moravskoslezském kraji.

K hlavní změně došlo v oblasti středového dělícího pásu, kde jsou nová betonová svodidla a další bezpečnostní prvky, například reflexní balisety. Nově není možné odbočit na silnici I/11 při jízdě ze Šumbarku do centra Havířova. „Levé odbočení z hlavní komunikace I/11 směr Šumbark zůstane zachováno beze změny,“ dodal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal. Nové je také vodorovné značení.

Práce začaly v půlce listopadu. Na silnici I/11 mezi Havířovem a Ostravou byl kvůli opravě uzavřen vždy levý pruh a doprava vedla po nedotčených částech komunikace obousměrným režimem 1+1. Přestavba vyšla na 1,8 milionu Kč bez DPH. Zhotovitelem byla firma Opravy a údržba komunikací Ostrava.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
pavel

takže jak budu chtit jet ke garažim k čističce tak se musim jet otočit do šenova přes most,,,trochu ujete

Pavel

Dělený 4pruh s úrovňovými křižovatkami, to byl kdysi standard v Polsku. Časem tyhle křižovatky hojně osadili semafory, i mimo obec. Z nějakého neznámého důvodu to v Havířově (kde platí 50) nejde, přitom v sousední Ostravě je semaforů na Rudné dost.

Roman

Skoro 50let.. šlo odbočit na čističku od Havířova…a teď? Tak dokonale to ani soudruzi neměli…teď každý H.cuc i Toi .i zaměstnanci musejí naokolo???!

PetrD

Jo a tehdy bylo 6 milionu aut že … (+ smrťáky)

Martin

Takže už to není východ Ostravy?

Saljack

Proč tohle nešlo udělat na I/3 v Benešově na Červených Vrškách místo toho pitomého kruháče (zákaz odbočení vlevo z vedlejší silnice)?

Luděk Štěkala

Já samozřejmě chápu, že 1,8 milionu je kapka v rozpočtu ŘSD, natož pak státu… Ale za 15 zelených plastových sloupků, 7 černožlutých betonových prefabrikátů, 4 značky a vodorovné značení mi to přijde nějak hodně. Kdo je z oboru mi možná řekne, kolik tyhle věci stojí, asi mám holt zkreslenou představu, ale zelené sloupky jsem našel za 1300,- jeden.

asdfasdfasdf

Oni i výrazně upravovali ten středovy ostrůvek. Je podstatně delší a zashuje do té křižovatky. Také je podle mě upravena vozovka (=mírně rozšířena) v místě nového zařazovacího pruho od ČOV směrem na Havířov. Taky mi to přijde přepísklé, ale ne zas tak moc. Sloupky, prefabrikáty a značky podle mě budou mít minoritní podíl na ceně.

Luděk Štěkala

Snad máte pravdu. Až pojedu kolem, podívám se… Díky za odpověď!

Ic540

Došlo jen k prodloužení středového pásu. Dosazení plastových sloupků. Dosazení betonových prefabrikátů. Dosazení části svodidel pod mostem. K rozšíření nedošlo. Pouze k úpravě vodorovného značení. Ve směru do Ostravy je radar a hlídá 50tku. Aby případná srážka nebyla tragická. Radar není nový. Přemístěn byl z Dlouhé třídy v Havířově. Za mě je 1,8 miliónů výsměch všem slušným lidem. Ale tak to je u všech staveb ŘSD……… A to divadlo s úplným uzavřením křižovatky co si ŘSD přálo je na vhození granátu do jejich kanceláří. Ne li na úplnou výměnu zaměstnaných lidí. Zbourání budovy a vystěhování dotčených nejlépe na dálný sibiř.… Číst vice »