Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD bude opravovat mosty na frekventovaném tahu z Frýdku-Místku do Frýdlantu

Oprava silnice I/56, ilustrační foto. Pramen: ŘSD
Oprava silnice I/56, ilustrační foto. Pramen: ŘSD
Podle sčítání dopravy z roku 2016 místem denně projede téměř 22 tisíc vozidel

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se v úterý 6. dubna pustí do oprav dvou mostů v obci Baška na hlavním tahu I/56 z Frýdku-Místku do Frýdlantu nad Ostravicí. Řidiči tak musejí počítat s omezením provozu, které potrvá až do konce září.

„Dlouhodobě vysoká zátěž vozidel způsobila zhoršený stavebně-technický stav mostů, které budou důkladně opraveny,“ uvedl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal. Mosty se dočkají nové hydroizolace včetně vozovkového souvrství, stavbaři také provedou sanaci degradovaných betonových částí a namontují nová svodidla.

Podle sčítání dopravy z roku 2016 místem denně projede téměř 22 tisíc vozidel. Po dobu rekonstrukce doprava povede po neopravované polovině vozovky v obousměrném režimu 1+1. Při cestě je tak třeba počítat se zdržením, normálně Baškou prochází čtyřpruh.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Tak tahle silnice by si v prvé řadě zasloužila směrové rozdělení. Vůbec to nemusí být dálnice, ale regulérní směrově rozdělený čtyřpruh, tak jako je např. z Ostravy do Opavy.

roman

Radši kdyby dodělali v Bašce pořádný připojovací pruh, ten současný je dost o hubu.

Slosor

Přemýšlím, kdy naposledy jsem těch pár km mezi FM a Frýdlantem projel bez omezení. A bohužel tak daleko mi paměť nesahá.

Error

Uplne presne. Kdyz se zrovna nedela oploceni kolem silnice, tak se pracuje na asfaltovem koberci. A ten kdyz je hotov, tak je skvela prilezitost zacit s protihlukovymi stenami. Mezitim je treba opravit mosty. A verim tomu, ze na podzim se jeste stihne dalsi asfalt o par km dal. :))

B H

Tak furt lepší, než kdybychom dopadli jako I-1 , viz strejda
https://www.google.com/maps/@42.7530758,23.6472627,3a,75y,124.95h,82.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbVbbvJQOP5na2eix_TgTyw!2e0!7i16384!8i8192
Ti na to nešáhli hoooodně dlouho

Tonda

Bohužel to dělají stejný firmy dokola.

jan

No. To už tady dlouho nebylo. Defakto 3 rok? stále rozkopaná? Mění asfalt, tam kde byl dobrý. Nemění tam kde je špatný. Pokládají to někdy v zimě. Svodidla nepřidaná ani v zatáčce. Stavba protihlukových stěn bez svoditel. Bourají jeden most za druhým. A to to má kolik 40 let? Jediné co je na tom asi pozitivní, že z toho asi někdy neudělají papírově dálnici. A nebude se tedy platit mýtné. Za cenu mrtvol.. Ovšem. (přejezdů do protisměru)

Chronosphere

No aby to nebylo tak,že teď udělají mosty,za pět let to budou předělávat na dálnici,tak nové mosty,a pak nové protihlukovky, asfalty,a tak dále,a tak přibližně. Peníze jak známo jsou….

PetrM

vzhledem jak mizerně se o dálnice stará ostravské řsd, tak se obávám, že přesně tohle možné je