Rozříznutá výhybka ochromila provoz na Masarykově nádraží v Praze

Vlak KŽC Doprava zajišťuje veřejnou dopravu v Praze mezi Masarykovým nádražím a Čakovicemi. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVlak KŽC Doprava zajišťuje veřejnou dopravu v Praze mezi Masarykovým nádražím a Čakovicemi. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Mimořádná událost dnes po 15:00 na více než hodinu ochromila provoz na Masarykově nádraží v Praze. Podle sdělení Drážní inspekce

Mimořádná událost dnes po 15:00 na více než hodinu ochromila provoz na Masarykově nádraží v Praze. Podle sdělení Drážní inspekce strojvedoucí projel návěstidlo a vlak rozřízl výhybku. Šlo o vlak KŽC Doprava.

Vlaky využívající Masarykovo nádraží tak končily a začínaly v Holešovicích, Vysočanech a Libni. Po 16:00 vyšetřovatelé nádraží uvolnili, mimo provoz zůstává pouze kolej číslo 2. „Žádáme cestující, aby sledovali aktuální informace například na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Podle jeho kolegyně ze Správy železniční dopravní cesty Kateřiny Šubové už vlaky na Masarykovo nádraží dojedou, může ale chvíli trvat, než se provoz na tratích dostane do svého každodenního rytmu.

Vyšetřovatelé si pospíšili, původně se zprovoznění očekávalo po 17:00. Drážní inspekce sídlí nedaleko nádraží.

Tagy drážní inspekce KŽC Doprava Masarykovou nádraží nehoda
3 komentáře