Rozhovor: Jakmile má pilot adrenalin, dělá to blbě, říká šéf policejních pilotů Tomáš Vlasák

Policejní vrtulník v akci. Pramen: Letecká služba PČRPolicejní vrtulník v akci. Pramen: Letecká služba PČR

"Nejhorší jsou v letectví moc rychlé ruce. Jsou v této branži situace, kdy se spletete jen jednou za život. A to nemůžeme připustit."

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Y.K.

Vrtulníkáři mají můj obdiv, vždy musí být „jemní“ s řízením, žádné nervy a kvedlání s kniplem i když jsou někde u země nebo mezi stromy, vždy soustředění… Tak stejně přistání jako startů přeji.

Doktor Trychtýř

Zajímavé čtení! Šťastný to případ práce jako poslání i koníčku!

cbv

Velmi pekny rozhovor ! Diky 🙂

Petr Šimral

Děkuji redakci za velmi poutavý a zajímavý rozhovor.

Vtvt

20 let životnosti není standardem. Německé UH1D v podobných státních ukolech vydržely mnohem déle

Vtvt
Zlámalík

Že to říkáte zrovna vy.

Aaabbb

Díky za další pěkný rozhovor 🙂

Jirka

Já se připojuji 👍

Huh

Jen taková poznámka k těm fotbalovým utkánim. To je brutální nesmysl sledovat to vrtulníkem, šíleně nákladné, obtěžuje to okolí, jako by nestačili sami ti uřvani bezmozci. Mají nějaké privilegium? Vždy jdou prostředkem, aby stála veškerá doprava včetně tram, pak člověk vidí skupinku 60 lidi v teplakach… Chodník použít nemůžou… A policie zas nemůže použít asi tak 50x provozně levnější dron, pro přehled by to snad stačilo a nerušilo napr nedělní poklid pro nekolik mozna i desitek tisíc rezidentu v okolí.

vankr

Ejhle Katar. Šlo to i bez opilých blbů, petard a dýmovnic.

Kandelábr

Policie už používá dneska drony na fotbal

MaT

No, možná někdy někde jo, ale asi dva měsíce zpátky jsem si takhle u nás na Vinohradech říkal, proč musí ve vzduchu dělat dvě hodiny kravál vrtulník… Opravdu to bylo dost obtěžující, ti fanoušci sami o sobě okolí zdaleka v takové míře neobtěžovali…

V. K.

Celá policejní opatření okolo zápasů jsou extrémně přehnané a spíše jen snaha policie se předvádět před veřejností. Je běžné, že na některých utkáních je jen uniformovaných policistů víc, než samotných fanoušků hostí, co hlídají. I kdyby tam policistů byla polovina, tak se stejně nic nestane.