Ropid má nového náměstka pro příměstskou dopravu, přestoupil ze SŽDC

Petr Pšenička je novým náměstkem Ropidu pro příměstskou dopravu. Foto: Jan SůraPetr Pšenička je novým náměstkem Ropidu pro příměstskou dopravu. Foto: Jan Sůra

Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID) posílil od 1. listopadu nový manažer.  Novým náměstkem  ředitele pro příměstskou dopravu a technický

Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID) posílil od 1. listopadu nový manažer.  Novým náměstkem  ředitele pro příměstskou dopravu a technický rozvoj Pražské integrované dopravy se stal Petr Pšenička. Nahradil Pavla Procházku, který odešel na post šéfa Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK).

Jeho příchod potvrdil mluvčí Ropidu Filip Drápal. „Bude mít na starosti především příměstskou dopravu, železnici, integraci a spolupráci s IDSK,“ řekl Drápal.

Do jeho kompetencí má spadat kompletní řešení příměstské dopravy v okolí Prahy, jak železnice, tak autobusů. Počet cestujících dojíždějících do Prahy neustále roste, doprava ale už naráží na kapacitní problémy především kvůli špatné infrastruktuře.

Ropid se netají se snahou rozšířit integrovaný systém dál po Středočeském kraji, ne vždy ale naráží na souhlas se změnami, které zavádí. Naposledy narazil v Kladně, kde se nově sestavené jízdní řády městu nelíbily a po několika týdnech provozu se vrátila doprava k původnímu stavu. Od konce týdne integruje Kouřimsko, od nového jízdního řádu vlaky na Kolínsku.

Pšenička přichází z postu vedoucího oddělení strategie regionálního rozvoje Správy železniční dopravní cesty, kde měl na starosti například studie proveditelnosti především na Moravě. Jde například o elektrifikaci beskydské tratě Ostrava – Frýdlant nad Ostravicí – Valašské Meziříčí či koridoru z Hranic na Moravě do Horní Lidče. Před tím působil na ministerstvu dopravy.

Tagy ropid SŽDC
2 komentáře