Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

Řidiče v Brně na Žabovřeské čeká nové omezení, potrvá do konce května

Žabovřeská ulice v Brně, záběr ze stavby I. etapy. Foto: ŘSD
Žabovřeská ulice v Brně, záběr ze stavby I. etapy. Foto: ŘSD
Ve směru od Pisárek na Královo Pole bude doprava vedena jen jedním jízdním pruhem.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) od zítřka omezí provoz na stavbě I. etapy velkého městského okruhu v Brně na Žabovřeské. Důvodem jsou práce na dokončení středního dělícího pásu.

Ve směru od Pisárek na Královo Pole bude doprava vedena jen jedním jízdním pruhem. Zúžené budou také připojovací pruhy od Bystrce na Žabovřeskou. Dočasně uzavřena bude také větev, která bude v budoucnu zabezpečovat napojení na okruh z ulice Fanderlíkovy. Na mapě níže je uzavřený úsek znázorněn světle zelenou barvou. Průjezdné jsou části, které jsou bez barevného označení. Práce mají probíhat s ohledem na klimatické podmínky, omezení je naplánováno do konce května.

První etapa Žabovřeské vyšla na 416 milionů korun, oficiálně byla otevřena loni v prosinci. Zakázku získalo sdružení Strabag a Imos. Řidičům zatím prvních osm set metrů nepřineslo zásadní úlevu, k odstranění hlavního úzkého hrdla na trase dojde až po dokončení druhé etapy. Rozšiřování trvalo dva roky. Druhá etapa již začala.

První etapa prací zahrnovala úsek od mimoúrovňové křižovatky Kníničská po Kamenomlýnský most. Došlo zde k rozšíření stávající dvoupruhové komunikace na dělený čtyřpruh, úpravě ramp mimoúrovňové křižovatky, opravě stávajícího silničního mostu a k výměně a doplnění protihlukových opatření.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
M H

„Řidičům zatím prvních osm set metrů nepřineslo zásadní úlevu, k odstranění hlavního úzkého hrdla na trase dojde až po dokončení druhé etapy.“

S tímto bych si dovolil tak úplně nesouhlasit. Ono už i pouhé zrušení přechodu zvedlo propustnost docela významně. A posunutí zipu ve směru do Pisárek dále za připojení pruhu od Bystrce je také dobrý počin, který zpřehlední situaci. Kolony sice nezmizely, ale pohybují se rychleji, než dříve 🙂

Mm.

Od Pisarek na Kr pole Je stále 1 pruh, Takže novinka se nekoná.

M H

Podstatné je, že tato uzavírka nijak nesníží propustnost silnice.

Petr766

Hlavně že s velkou slávou 14 dní zpět „otevírali“ těch 300m 😀 😀

Liboros

Toto na pět měsíců? No to mě odežeň…

Ada

Co je tam proboha za tak náročnou práci, že to bude trvat až do konce května?Nehledě na to, že smluvní termín dokončení je 8.3.

Petr Kusavec

Pokud mají ještě něco asfaltovat, tak asflatovny se rozjíždějí tak kolem půlky března.

DJ TRAIN

ked dojde zo strany novinarov na tlak vytiahne sa vymluva, ktora spadla investorom z neba „lebo corona“

Jiří Kocurek

Venku sněží. Ideální čas na pokládání asfaltu. Ale nepůjde to, protože corona.

Kalanis

Ano, D3, most přes rybník Koberný. Ten se dělal za podobně mizerného počasí. A jak dopadl…