Renesance trolejbusů. V Hradci Králové postaví další trať na Moravské předměstí

Trolejbus v Hradci Králové. Foto: DPMHKTrolejbus v Hradci Králové. Foto: DPMHK

Mapa trolejbusových tratí v Hradci Králové bude delší o necelý kilometr. Dopravní podnik města Hradce Králové (DPMHK) už vypsal zakázku

Mapa trolejbusových tratí v Hradci Králové bude delší o necelý kilometr. Dopravní podnik města Hradce Králové (DPMHK) už vypsal zakázku na stavbu 900 metrů dlouhého úseku Brněnská – Pod Strání.

Podle informací ve věstníku veřejných zakázek by vítězná firma měla postavit troleje za 3,5 měsíce od podpisu smlouvy, je tedy reálné, že trolejbusy vyjedou ještě letos. Zakázka má hodnotu 16,7 milionů korun. Hradec Králové na ní získal peníze z Operačního programu Doprava.

Podle projektu na trase vzniknou dvě zastávky Palachova a Pod Strání. V rámci projektu bude vybudováno 57 nových trakčních stožárů. V ulici Milady Horákové dojde k prořezu stávajících stromů, jejichž větve zasahují do profilu vozovky. Linka číslo 27 dosud vedená jako autobus bude po dokončení obsluhována trolejbusy.

Hradec Králové původně chtěl rozšířit síť trolejbusů i od křižovatky Koruna až k Jungmannově ulici. Nakonec ale už s trasou nepočítá, nasadí na ni nové elektrobusy.

Trolejbusové tratě rozšířily i nedaleké Pardubice. O víkendu tu otevřely celkem tři kilometry nových úseků.

Tagy DPMHK rozšíření trolejbusů
11 komentářů