egoe-plus
Letectví Letiště

Relay získal další plochy na Ruzyni, porazil britský WHSmith

Prodejna Relay na letišti. Foto: Relay
Prodejna Relay na letišti. Foto: Relay

Společnost Lagardere Travel Retail posílí své postavení na Letišti Václava Havla. Vyhrála soutěž na pronájem sedmi obchodní jednotek o rozloze 552 metrů čtverečních. Porazila britského konkurenta WHSmith.

Výběr Lagardere dnes oznámilo Letiště Praha v tiskové zprávě. Při výběru vítěze rozhodovala z padesáti procent kvalita návrhu poskytovaných služeb a z padesáti procent finanční kritéria. Lagardere už letos vyhrálo koncesní řízení na několik obchodů duty free. Pronájem se týká obchodů se sortimentem tzv. travel essentials, tedy například noviny, časopisy, knihy nebo drobné občerstvení.

Společnost Lagardere Travel Retail získá podle výsledků koncesního řízení kontrakt na pět let. Letiště Praha tak v této oblasti opět získává silného mezinárodního partnera, se kterým můžeme pokračovat ve velmi dobré dlouhodobé spolupráci,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Celková výše nájemného za pět let trvání kontraktu je minimálně 160 milionů korun.

Podle šéfa Lagardere Travel Retail Richarda Procházky představí společnost na Letišti Praha jako první v Evropě ve dvou nejlepších obchodech na obou terminálech kombinovaný koncept Relay – Trip Advisor spojující to nejlepší z travel retailu a z on-line cestovatelského světa. „Všech sedm obchodů otevřeme v průběhu prvního čtvrtletí 2020 tak, abychom se zahájením letní letecké sezóny přivítali cestující již v novém,” řekl  Richard Procházka, CEO Lagardere Travel Retail.

Do segmentu travel essentials patří zejména nabídka drobnějších produktů, jako je například tisk, tabákové výrobky, cestovní potřeby, suvenýry či menší občerstvení. Při hodnocení zaslaných nabídek bylo přihlíženo z padesáti procent ke kvalitativním kritériím, jako například schopnost obchodníka průběžně se přizpůsobovat proměnlivé skladbě cestujících, originalita, rozmanitost nabízeného zboží či plán personálního zajištění a logistiky. Dále z padesáti procent rozhodovala finanční kritéria.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
evca

Tak s touto společností, myslím s centrálou,mám otřesné zážitky a zkušenosti.

Ondřej

Zloději ze spočnosti Lagardere Travel Retail. Za půl litru vody chtějí přes 50 kč.

Jen tak

proc zlodeji? nekdo te to nuti kupovat?

je veci prodejce, za kolik prodava. a vzhledem k tomu, ze vyznamny podil jsou na letisti cizinci, pro ktere je pade bezna cena, je jejich cenova pokitika vcelku ok

Jindra

Kdo mě nutí nakukpovat např. na T2 předraženou vodu za bezpečnostní kontrolou? Hádej!

Jen tak

nikdo.

A.R.

Takže mám celou dobu žíznit, když si nemůžu vzít vlastní pití?

MartinS.

Jsou tam automaty, které mají tu vodu asi za 30 Kč a lze v nich platit kartou a na toaletách je pitná voda z kohoutku. Voda na letištích je drahá asi všude.

Jen tak

pokud jsi nesvepravny, tak ano.

jak to pak delas v zahranici, kde voda stoji jeste vic?

Vojtaur

Proč si nevezmete s sebou prázdnou láhev? Přes kontrolu to projde a pak si to na terminálu dotočím. Já už ani jinak necestuju

Pako

Opravdu argument hodny absoloventa 2-denniho kursu rychloobratkovych zasob. Bohuzel bezny jev i u mladych, nadejnych manageru!

Zdeva

Billa je tam supermarket Billa naštěstí!!!(za normální ceny)

Adam H

Na co Billa, když si může člověk za celou výplatu v Relayi koupit pití a bagetu 😀

dopravák

No, úplně „za hubičky“ zboží v prodejnách RELAY sice není, ale třeba PONT mi v prodeji stejných či podobných druhů zboží připadá ještě dražší – ale uznávám, že tam je sortiment občerstvení mnohem širší, takže si tam lze vybrat v nouzi i jen něco levného. Na rozdíl od různých „pekařství“, která v posledních měsících zdražila skutečně mimořádně drsně, přičemž některá například prodej běžného obyčejného pečiva fakticky úplně zlikvidovala, aby donutila zákazníky kupovat to drahé.
Prodejny typu Billa by rozhodně měly být zřizovány na co nejvíce stanicích a zastávkách i terminálech.

Tony

Tohle je přímo skvělá věc. Mohlo by to být třeba až do půlnoci, ale i tak je to věc, kterou nemají ani mnohem lepší letiště.

jirka

V Rakousku je taky Billa Schwechat. 365 dni otevreno. U nas zaviraji na statni svatky aby socialisticke matky mohly byt doma

Walt

Billa na letišti v Ruzyni je stejně jako ta ve Vídni otevřená každý den. Právě z důvodu naší i rakouské výjimky z povinného zavírání pro letiště…

Pako

Si ty vole nejdrive zjisti, jak v Rakousku specialne strikne dodrzujou(po pokutou) volno u uznanych svatcich! A pak svy vytoky teprve zvracej!