Rekordní rok žlutých vlaků. Počet cestujících vzrostl o více než čtvrtinu díky expanzi do Brna

RegioJet na Smíchově. Foto: Jan SůraRegioJet na Smíchově. Foto: Jan Sůra

RegioJet loni upevnil pozici druhého největšího osobního železničního dopravce v zemi. Za loňský rok přepravil v Česku a v mezinárodních

RegioJet loni upevnil pozici druhého největšího osobního železničního dopravce v zemi. Za loňský rok přepravil v Česku a v mezinárodních vlacích 4,67 milionu cestujících, což je oproti roku 2016 (3,7 milionu) nárůst o 26 %. Důvodem růstu je především expanze na novou trasu z Prahy do Brna a Bratislavy. Letos firma čeká ještě větší růst.

Firma těží z komplikované situace na D1, kterou řada řidičů raději přestala využívat a jezdí vlakem. Růst počtu cestujících mezi Prahou a Brnem dlouhodobě hlásí i České dráhy.  „Jezdí s námi manažeři na služební cesty, zejména z Brna do Prahy, kteří vidí, že ve vlaku mohou v klidu během cesty pracovat, nabízíme jim připojení k nejsilnější wifi a v Brně jsme pro ně a další cestující otevřeli přímo u nádraží Brno-Židenice parkoviště, kde mohou zaparkovat zdarma a do Prahy dojet RegioJetem. Daří se nám Brňáky učit jezdit do Prahy ještě více vlakem; letos v tom pokračujeme ve směru na Vídeň,“ řekl Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

RegioJet loni kvůli přilákání nových cestujících spustil novou tarifní třídu low-cost bez servisu. Díky ní cena jízdenky z Prahy do Brna klesla pod stokorunu.

Firma loni na konci roku ještě spojení z Prahy do Brna a Bratislavy rozšířila, začala jezdit ještě do Vídně. I proto čeká společnost ještě větší tempo růstu, než loni. Aktuálně meziročně roste o 30 %. „Čtyři páry nových spojů za období prvních 45 dnů provozu již využilo 100 tisíc cestujících,“ uvedl mluvčí firmy Aleš Ondrůj. V červnu přibude na trase Praha – Bratislava ještě další pár spojů s odjezdem v 8.47 z Bratislavy, z Brna v 10.09 a příjezdem do Prahy ve 12.42 hodin. V opačném směru pak nový spoj pojede z Prahy v 17.21, příjezdem do Brna v 19.40 a do Bratislavy ve 21.12 hodin.

Tagy počty cestujících 2017 RegioJet
19 komentářů