LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Rekordní objednávka na nové autobusy. Iveco dodá BusLine až 399 vozů

Iveco Crossway. Foto: IvecoIveco Crossway. Foto: Iveco

Tuzemský dopravce BusLine nakoupí v příštích letech až 399 autobusů od společnosti Iveco Bus. Díky kontraktu v řádu miliard korun

Tuzemský dopravce BusLine nakoupí v příštích letech až 399 autobusů od společnosti Iveco Bus. Díky kontraktu v řádu miliard korun má dopravce provozující dopravu hlavně na severu a východě Čech zásadně omladit svůj vozový park. První autobusy má Iveco dodat ještě letos.

Rámcová smlouva počítá s dodávkami meziměstských autobusů Crossway LE Line, Crossway Line a Crossway PRO, a autobusy Urbanway a Urbanway Natural Power pro provoz ve městské hromadné dopravě. Iveco je dodá přes Tezas servis, který je oficiálním dealerem Iveco Bus v České republice.

Pro Iveco jde o největší kontrakt v Česku za letošní rok i jeden z největších v rámci Evropy. Většinu autobusů vyrobí ve svém závodě ve Vysokém Mýtě. „Jedná se o největší tuzemskou zakázku za posledních několik let. Je to další uznání kvality, výkonu a provedení našich výrobků,“ uvedl Sylvain Blaise, viceprezident Iveco Bus a předseda představenstva Iveco Czech Republic.

Busline vybíral z nabídek více výrobců. Pro Iveco nakonec rozhodla nejen cena, ale i záruka. „Předložená nabídka na nové autobusy Iveco Bus byla nejlepší, a to nejen z pohledu ceny, ale její vozy mají také velmi nízké provozní náklady. Důležitá pro nás byla rovněž záruka na všechny vozy, která činí neobvyklých 60 měsíců,“ dodal Radek Chobot, předseda představenstva a generální ředitel společnosti BusLine.

Hodnotu kontraktu obě strany nekomentovaly. „Bude se odvíjet od konkrétního počtu autobusů. Pro nejbližší období uvažujeme o autobusech za zhruba 300 milionů korun,“ dodal Chobot.

Ještě v letošním roce bude vozový park firmy posílen čtrnácti meziměstskými autobusy typu Crossway PRO, které jsou vybaveny například USB zásuvkami na nabíjení mobilních telefonů či elektronickými informačními panely. Tyto autobusy splňují veškeré povinné standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny elektrickou rampou a akustickým příslušenstvím pro nevidomé.

V nejbližší době dále společnost BusLine nakoupí 40 autobusů typu Crossway LE Line pro provoz pravidelné linkové dopravy v Libereckém a Královéhradeckém kraji. BusLine provozuje zhruba 400 autobusů.

Tagy BusLine Iveco Bus
2 komentáře