egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Rekordní léto Travel Service. Počty cestujících stouply o osminu

Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha
Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Travel Service zaznamenala přes svoji hlavní sezónu mezi červnem a srpnem rekordní počet přepravných počet cestujících. Meziročně s nimi letělo o 12,6 % cestujících více. Dnes vydané statistiky potvrzují, že útraty Čechů za dovolenou u moře budou letos nejvyšší v historii.

Výsledky za letní měsíce oznámil Travel Service v tiskové zprávě. Podle ní přepravil za tři měsíce od 1. června do 31. srpna více než 3,5 milionu cestujících. Travel Service letos v létě létal s celkem 56 letadly z celkem sedmi zemí. Největší část klientů už letěla na pravidelných linkách pod značkou SmartWings.

Díky široké nabídce zajímavých destinací, vysoké frekvenci letů a příznivým cenám se SmartWings stal jasnou volbou klientů při plánování svých cest. Průměrné obsazení letů na linkách SmartWings dosahovalo v tomto období 92 procent,“ řekl Radek Müller, hlavní manažer značky SmartWings.

Z České republiky společnost přepravila za tři měsíce více než 1,8 milionu pasažérů, to je meziroční růst o 14,3 %. Nejvíce cestujících směřovalo do Bulharska, Řecka, Španělska a Turecka.

Z pražského letiště letělo pravidelnými linkami SmartWings a charterovými lety 1,4 milionu cestujících, meziročně o 11,5 procenta více. Z Brna společnost přepravila za tři měsíce 228 tisíc klientů (+22,3 procenta), z Ostravy 168 tisíc (+21 procent) a z Pardubic 30 tisíc (+ 38 procent).

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Travel service/smart wings je v pohodě společnost.Zavazadlo zdarma,ceny priznive,co vic si prat…Jen maji smulu,ze s nimj letaji burani na dovolenou,kteri si mysli,ze v cene AllIncl. zajezdu za 9 tacu budou mit i full servis v letadle a je pro ne neprijatelne si za obcerstveni priplatit.To,ze obcerstveni zdarma na kratkych letech uz neposkytuje temer nikdo,ani spolecnosti typu British airways,uz jim nevysvetlite.Priplatit si stovku za hot panini nebo bagetu je asi hrozna ujma…

Tom

Lépe bych to nevyjádřil….:), díky za váš názor, pod který se podepisuji. Přesně jak jste to napsal!!!

Lucy

Tak to je skvela zprava. Pry se to odrazi i na vyplatach v TVS. Superhruba nyni v cistem. Dovolenky za hubicku, uz ted mam diky sestricce dovcu v Burgasu. Jupijej.

DP

Pánové je třeba si uvědomit že v ČR žijí i lidé kteří ani nemají na let k moři a jedou vlakem pod stan 🙂
My ti ostatní si můžeme podle příjmu vybrat :
-Cestovku a travel servis
-Zahraniční cestovku a případně sirokotrupý letoun
-private jet

Zd. Ch.

Ještě bych si dovolil přidat dvě možnosti: – českou cestovku a zahraniční leteckou společnost – českou cestovku a Travel Service operovaný zahraniční leteckou společností Je pravda, že toto rozlišení si dokáží zjistit předem asi jen někteří fandové letadel. Takže k prvnímu bodu dám příklad z Ostravy, odkud díky svému bydlišti preferuji odlety. Letos bylo možné letět s Montenegro Airlines do Podgorice, s Onur Air do Antalye, s Bulgarian Air Charter do Burgasu, s Tunis Air do Monastiru a na Djerbu, s AMC Airlines či AlMasria Universal do Hurghady. Všude tam zároveň létal i Travel Service…podobně to bylo i z Brna… Číst vice »

Michal

Kdybych ještě někdy v pominutí smyslů jel s českou cestovkou, NEKUPUJU zájezd, kde není předem uvedena doba letů.

Lucy

Jinak osloveni panove povazuji ze velmi sexisticke a priste bych byla rada, kdyby se osloveni vztahovalo i na nezne pohlavi. Dekuji.

Rosťa

My letěli celá rodina letos s Travel servis objednali jsme si jídlo předem dobré místa na sezení a byly jsme maximálně spokojeni. Když si připlatíte taky dostanete více. A to pracovně lítám až 20x ročně takže mohu posoudit. Nevidím problém s tím když letite dvě tři hodiny s Travel na delší vzdálenost bych si je už nevybral to je pravda respektive cestovku s Travelem. Já myslím že je to jednoducha matematika.

Tom

Vážený pane Petře, svobodnou volbu má každý…ale většina z těch českých nespokojenců-světáků, kteří tak akorát umí nadávat a hanit bez konkrétních důvodů jako vy, na to prostě nemá, ani finančně ani jazykově ani jinak….tak budou tady jen prudit. Se vám divím, když jste tak nespokojen s tím cestováním v „prasečáku“ proč tam teda lezete a neletíte s nějakou luxusní leteckou společností odněkud jinud…Můžete prosím uvést důvody vaší nespokojenosti nebo jen opakujete jako ovce už tady jaksi zaběhlé, ale většinou ničím nepodložené rádoby fundovaé názory….

Jakub

neletí s jinou společností proto, protože při koupi zájezdu si leteckou společnost vybrat nemůžete. Jak už bylo uvedeno v komentářích níže, ať smartwing zveřejní počty cestujících, kteří si koupili letenku s nimi sami.

Jen tak

Muzes si samozrejme vybrat. Muzes si zjistit, s jakou spolecnosti dana cestovka leti (v cestovce mu to reknou).

Jakub

Jasně že se můžeš zeptat, s kým lítají, ale to asi dělá málokdo. Podstatou ale je, že lidé si vybírají cestovku se, kterou na dovolenou pojedou, ale nezajímají se, kdo je přepravce, proto je nesmysl, jak tvrdí manažer, že travel service je pro cestující jasnou volbou.

Petr.R

Nenapíše ani jakým letadlem a kam letěl a kolik ho to stálo, vždyt travel servis se řadí mezi levnější dopravce a vletadlech je vždy uklizeno a jestli ho rozlítilo třeba to jídlo a pití, tak proč si ho nevzal, já to řeším, že si vezmu do batohu něco na pití a ovoce, někdy bagetu.

Petr

no nevím kolik jste toho nalítal pane Tome a s kým, ale já něco odlítal a s různými společnostmi a tak mám nějaké srovnání a snad i relevantní (včetně společností které již neexistují ) mimo jiné jsem letěl s: condor, emirates, qatar,air berlin , siegel air, flyniky , lufthansa, lot, čsa, flydubai, aeroflot ,atd.. Bohužel musím konstatovat že například nejhorší servis, špinavé letadlo, nejméně místa na sedadle a také nejdelší zpoždění jsem zažil pouze u travelu (třeba jen smůla a náhoda), ale pokud mám možnost volby (a tady je podstata věci) volím vždy jinou leteckou společnost. Pokud chcete na dovolenou… Číst vice »

Roman

Tak já jsem si bohužel travel service vybrat nemohl. Neměl sem na vybranou. Prostě se s nimi letělo. Takže komentář pana manažera je celkem mimo. Myslím se že 95 %lidi by leželo jinou společnosti a určitě nemělo na výběr.

Petr.R

já jsem si mohl vybrat a druzí také, ale dal jsem přednost travel servisu a cestovce, kterou bych taky neměnil. pro mně je důležité odlety z brna.

Petr

Přesně ! Mají tady monopol a kdo chce letět jinak než v prasenčáku se smradwings tak musí letět z Německa, kde jsou služby na mnohem vyšší úrovni! Jen blbý keci managera co si chce přihřát polivcicku když lidí nemá většinou možnost volby jiného leteckého dopravce a obvzláště pokud cestují s cestovní kanceláří.

Dan

Přesně tak. Ať zveřejní, kolik lidí si samo koupilo jejich letenku a kolik letělo, protože cestovka.

Petr.R

Já žiji v domění, že na charterové lety se letenky nekupují, že si ty letadla objednávají cestovky.

Jen tak

Smart wings neleta jen chartery. Leta i pravidelne linky.

Petr.R

My to víme a je to v článku aji napsaný.