LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Rekordní léto na Ruzyni. Téměř pět milionů cestujících za 3 měsíce

Airbus A330 společnosti TAP Portugal mimořádně nasazený na linku Lisabon - Praha. Foto: Letiště PrahaAirbus A330 společnosti TAP Portugal mimořádně nasazený na linku Lisabon - Praha. Foto: Letiště Praha

O patnáct procent stoupl letos mezi červnem a srpnem počet cestujících na Letišti Václava Havla. Za tři nejsilnější měsíce odbavili

O patnáct procent stoupl letos mezi červnem a srpnem počet cestujících na Letišti Václava Havla. Za tři nejsilnější měsíce odbavili na letišti 4,912 milionu cestujících. Letiště tak míří k rekordním číslům za celý rok.

Data dnes zveřejnilo Letiště Praha v tiskové zprávě, detailní statistiky za srpen zatím ještě nejsou k dispozici. Nejsilnější provoz byl v červenci s 1,7 miliony cestujících.  „Potvrdily se nám tak odhady z jara letošního roku, které naznačovaly opětovný rekordní růst. Důvody zůstávají stejné jako v prvním pololetí roku, jedná se o kombinaci nových destinací, navyšování kapacit či frekvencí u stávajících dopravců, což potvrzuje jejich zájem o Prahu. V neposlední řadě stojí za růstem počtu přepravených osob také velmi vysoká průměrná obsazenost letadel, která v červenci a srpnu překročila hranici 85 %,“ řekl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Největší nárůst zaznamenalo letiště v meziročním porovnání v červnu, kdy počty pasažérů stouply o 19%. Srpen byl zase nejsilnějším měsícem v počtu provedených vzletů a přistání. Konkrétně jich bylo v tomto měsíci uskutečněno 14 922, což představuje meziroční nárůst o 9 %.

Nejčastěji se z Prahy létalo do Moskvy, Paříže, Londýna a Amsterdamu. Hlavní město Ruské federace přitom zaznamenalo více než 15% meziroční nárůst v počtu přepravených cestujících z Prahy. Čtvrtou nejvytíženější destinací se v letních měsících stal izraelský Tel Aviv, který hlásil za celé sledované období 20% meziroční nárůst v počtu cestujících. Více cestujících než v loňském roce směřovalo také do turecké Antalye (50% nárůst) či bulharského Burgasu (+ 20 %). Nejvytíženější dálkovou destinací zůstala i v letních měsících Dubaj.

Tagy letiště praha statistiky
Žádné komentáře