Doprava ve městě Lidé

Rekordmana v čele hradecké MHD po 30 letech vystřídá manažer Arrivy

Terminál hradecké MHD. Autor: Dopravní podnik města Hradce Králové
Terminál hradecké MHD. Autor: Dopravní podnik města Hradce Králové

V Hradci Králové padne s koncem roku jedna manažerská jistota. Šéf tamního dopravního podniku Miloslav Kulich (63) odejde po 30 letech ve vrcholné funkci do důchodu (což oznámil už dříve), vystřídá ho dosavadní jednatel Arrivy střední Čechy Zdeněk Abraham (42). S informací přišel web HradecKralove.cz a potvrdil ji mluvčí hradeckého magistrátu Petr Vinklář i Arriva.

Miloslav Kulich. Autor: Dopravní podnik města Hradce Králové
Miloslav Kulich.
Autor: Dopravní podnik města Hradce Králové

Kulich se ujal řízení hradecké MHD v dubnu 1987, a je tak patrně nejdéle sloužícím šéfem dopravního podniku v tuzemsku. Podnik provedl transformací na akciovou společnost, přechodem na nový odbavovací systém, výstavbou nového terminálu nebo přeskupením linek na počátku tohoto desetiletí. Hradecká MHD se ale zároveň potýká s pokračujícím úbytkem cestujících a nedostatkem řidičů. Loni jejích služeb využilo necelých 33 milionů pasažérů, před pěti lety to bylo přes 35 milionů.

Zdeněk Abraham. Autor: Arriva střední Čechy
Zdeněk Abraham.
Autor: Arriva střední Čechy

„Zdeněk Abraham odchází z vedení Arrivy střední Čechy ke konci roku 2017, pak se už bude věnovat novým pracovním povinnostem v Hradci Králové. Chci mu poděkovat za práci, kterou v Arrivě udělal, gratuluji mu, že uspěl mezi konkurenty ve výběrovém řízení, a věřím, že se mu bude dařit,“ sdělil deníku Zdopravy.cz generální ředitel Arrivy Daniel Adamka. Nového ředitele pro střední Čechy chce Arriva vybrat do konce roku. Abraham dříve vedl i společnost Probo Bus, která po pohlcení Arrivou a letošní reorganizaci zanikla.

Dopravní podnik města Hradce Králové zajišťuje celkem 41 linek, z toho pět trolejbusových. Podle výroční zprávy za loňský rok provozuje 125 vozidely, z toho 31 trolejbusů, 91 autobusů a 3 elektrobusy. Celková délka linek činila 323 kilometrů.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Viktor Nárožný

Je mi velice sympatické to , že v některých městech je šéf dopravního podniku opravdovým odborníkem , který je respektován všemi politiky. To v našem městě se z toho stala politická pozice , obsazovaná dle toho , jak která strana uspěje ve volbách…