Rekola změnila ceník, prvních patnáct minut mají lidé kolo zdarma

Rekola v Dejvicích, foto: RekoloRekola v Dejvicích, foto: Rekolo

Největší systém sdílení kol ve městech Rekola začne nabízet lidem využití jejich kol zcela zdarma. Prvních patnáct minut mají uživatelé

Největší systém sdílení kol ve městech Rekola začne nabízet lidem využití jejich kol zcela zdarma. Prvních patnáct minut mají uživatelé zdarma, dosud museli platit 32 korun za první hodinu. Rekole to umožnilo partnerství s Hello bank!, která bude prvních patnáct minut platit.

„Už dlouho pracujeme na tom, abychom nabízeli bikesharing pro všechny. To se konečně povedlo,“ prohlásil Vítek Ježek, zakladatel a majitel firmy Rekola.

Změna se týká všech měst, kde Rekola působí, tedy Prahy, Brna, Českých Budějovic, Teplic a Olomouce. Po 15 minutách bude zbývajících 45 minut stát v Praze 24 Kč, v Brně 18 Kč, v Olomouci 12 Kč, v Českých Budějovicích a Teplicích 15 Kč. Akce se netýká Kladna, kde Rekola spustila testovací provoz.

„V každém z uvedených měst je odteď jízda na rekole levnější než jízda veřejnou dopravou. Doposud totiž stála služba stejně jako jízdné hromadné dopravy v daném městě,“ uvedla firma v tiskové zprávě. Cílem ale podle nich není konkurovat hromadné dopravě, ale nabízet spolehlivý a dostupný dopravní prostředek. „Věříme, že nyní naši uživatelé začnou rekola více používat na krátkou dobu, a tím se sami přesvědčí, že malé vzdálenosti se na kole překonají nejrychleji,“ dodává Ježek.

Rekola neuvedla, jak dlouho bude čtvrthodina zdarma platit, firma to vysvětluje tím, že dosud nemá s jízdným zdarma zkušenosti.

Pro Hello bank jde o formu marketingu. Jde o bankovní značku, která v Česku nahradí poskytovatele půjček Cetelem z francouzské skupiny BNP Paribas.

Rekola má aktuálně přes 15 tisíc zákazníků, v Česku jde o největší systém sdílení kol. Pětinový podíl ve firmě má zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc.