egoe-plus
Bikesharing Doprava ve městě Nová mobilita

Rekola spustila v Bratislavě bezplatný bikesharing. Zdarma je pět minut

Jízdní kolo od Rekol v Bratislavě. Foto: Rekola
Jízdní kolo od Rekol v Bratislavě. Foto: Rekola
Rekola chtějí nabídkou bezplatné jízdy přilákat obyvatele k vyzkoušení výhod jízdy na kole po městě.

Lidé v Bratislavě mohou od tohoto týdne nově využít službu sdílených kol Rekola zcela zdarma. Společnost Rekola spustila ve spolupráci s Pilulka.sk nový program, díky kterým je prvních pět minut jízdy zcela zdarma.

Podle mluvčího Rekol Martina Žarnovického jde o inspiraci Vídní nebo Ostravou, kde funguje podobná služba. „Pět minut se může zdát jako krátká doba, ale za takovou dobu jde ujet klidně po městě 1,5 kilometru,“ řekl Žarnovický. Celkem bude k dispozici tři sta kol.

Služba je dostupná v celém Starém a Novém Městě, Petržalce, Ružinově, Karlové Vsi nebo Dúbravce. Všechna kola jsou s odlehčeným rámem, vybavená přehazovačkou a velkým košíkem na kabelky a batohy. Firma rozšířila svůj technický tým, aby bylo vždy co nejvíce kol v pojízdném stavu.

Podle Žarnovického má služba umožnit lidem vyzkoušet jízdu na kole po městě a ukázat jim, že na krátké vzdálenosti je kolo bezkonkurenčně nejrychlejším dopravním prostředkem.

Rekola se snaží v Bratislavě nalákat lidi na kolo i jinak. Na Železnej studničke je během lockdownu v provozu lesní bikesharing pro jízdu v přírodě. Během stávky řidičů v pondělí nabídla firma kola lidem zdarma.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej

V Ostravě je zdarma 15 minut, ale většina mých jízd je do 4 minut. Ale je pravda, že si ke stojanu nemusím zajít ani metr navíc, kolem obou stanovišť bych šel i pěšky. Půjčení trvá do 10 vteřin, zaparkování 2. Pěšky mi to trvá minut 12.
Nicméně jde o pocit, mrzelo by mě, kdybych to o pár vteřin nestihl, a platil za to 25kč.

Honza

Cekame na nasledni zajimave projekty, co pak treba v Brne nebo Kosicich nabidnout 30 vterin zdarma? Zda se malo ale s rychlosti 30km/h to lze projet pul km!

Jiří Kocurek

Než dojdu ke kolu, než to odpípám a odblokuju, než tam dojedu, dám do stojanu, dojdu od stojanu… tak toho půl kilometru můžu jít rovnou po svých. Jo vím, není to ten správný způsob přepravy, mohl bych jet na kole a jsou to výmluvy.

*h8*

Hm, integrace mobilitních služeb zase nulová. Navíc 5 minut zdarma je nesmysl. Čtvrthodina je minimum. A třeba Vídeň dává k dispozici hodinu.

Jindra

Pětiminutová využitelnost je nesmysl. Pamatuji si 15 minut u nás. Měl jsem co dělat, abych se za tu dobu někam posunul.

Džamel

5 minut, než to odemknu, sednu si a zase zaparkuju, zvládnu to po svých rychleji. to je jen marketing.

Pája

I to na fotce má přehazovačku?

Permonik

Muže být integrovana do náboje kola.

Wädi

Správně řečeno nemají přehazovačku, ale převodovku v zadním náboji.