egoe-plus
Bikesharing Doprava ve městě

Rekola budou dva týdny zdarma, aby nemuseli lidé jezdit MHD

Rekola v Dejvicích, foto: Rekolo
Rekola v Dejvicích, foto: Rekolo

Společnost Rekola se rozhodla na dva týdny zpřístupnit službu sdílených kol ve všech městech, kde působí, zcela zdarma. Novinka má umožnit lidem využívat kola namísto městské hromadné dopravy.

Zpřístupnění Rekol na dva týdny umožní podpora od Rohlik.cz a Prusa Research. „Kola nyní představují jednu z nejbezpečnějších možností přepravy a když vidíme, jak rychle narůstají počty nakažených, rozhodli jsme se podpořit Rekola. Teď už to není sranda. Každý případ, kterému se podaří zabránit, má ohromnou cenu, protože za 14 dní by z něj mohly být stovky dalších,“ podotýká Josef Průša z Prusa Research.

Rekola upozorňují, že do MHD se vejde podstatně více lidí, než kolik je kapacitní limit pro pořádání veřejných akcí, a proto je teď lepší se veřejné dopravě lepší vyhýbat.

Rekola a MHD odjakživa vnímám jako nejlepší přátele a spojence, a přátelé jsou mimo jiné také od toho, že si umějí v krizi pomoci,“ říká Vítek Ježek, zakladatel Rekol. Stejně jako MHD se snažíme dotykové plochy, řidítka, na kolech dezinfikovat. Obecně ale stačí dodržovat základní hygienické návyky a především si pravidelně mýt ruce.

Rekola působí v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Frýdku-Místku a Mladé Boleslavi

tagy
25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Hezké gesto. Palec nahoru.

PetrN

Prahu, Brno, Olomouc, Budejovoce chápu, ale proč proboha Frydek-Mistek? 😀

Radek Janata

Asi tam byl nadšenec, co to tam rozjel. Nebo dostali podporu do města. Ve Frýdku je i MHD zdarma, tam takověc věci podporují.

-TR-

Mám vlastní kolo.

Honza D.

Jen doufám že si z toho nevezmou příklad koloběžkáři, to by se potom v centru Prahy musel stát pořádný klacek povinnou výbavou každého chodce.

Liberečák

V Liberci máme naštěstí osvícené zastupitele, proto se tu na sdíleným nesmyslu už nesvezeme. Holt nejsme Innsbruck ani Bolzano.

thegrid

Tak na silnici bych v tom neviděl problém ani v Liberci.

Jirka

V nejbližším týdnu ráno vidím pocitovou teplotu kolem nuly takže na kolo to vážně není.

MaT

Jak není? Jezdím do práce docela často i teď. Akorát tedy na vlastním kole. Ani těch 0 °C mi většinou nevadí, v zásadě v tom oblečení ani moc nedělám rozdíl, jestli je 0 °C či 10 °C. Co mi vadí víc, je déšť. Ale jo, stejně se těším až bude ještě tepleji a bude se dát jezdit jen v kraťasech a triku…

Eduard

To že to nevadí vám, ještě neznamená, že to nevadí jiným lidem. A je fakt, že dříve lidé více cestovali na kolech a nějaký déšť či nižší teploty je rozhodně nerozhodili. O nějakém goretexu či vrstvách oblečení si mohli nechat jen zdát. Vrchol technologie, byla tak leda pláštěnka.

Frantisek

A byli o něco odolnější. 🙂

Eduard

Tak o tom žádná a kde jaká blbost je jen tak nerozhodila.

MildaIV

Pláštěnka byla pro sraby, normální člověk zmoknul. Druhej den trochu oleje na řetěz aby to moc nezpívalo 🙂 Jo to byli časy, když jsem byl mladej a jezdil na kole.

kanafasik

díky, to radši použiju jedno ze svých několika aut.

PetrN

Diky za informaci, ale nikoho tady vaše auta NEZAJIMAJI 🙂

Frantisek

Místo viru šířit zplodiny… 🙂

PetrPetr

Na řidítkách kola se virus drží nejlépe a ještě na ně lidé kašlají a kýchají. To už je lepší MHD.

Roce deep

Stačí si vzít rukavice.

Eduard

Nebo nějakou tu dezinfekci.

Xyz

hm, prázdna mhd kde sa nemusím ničoho chytiť alebo špinavý bicykel ktorý treba držať nepretržite…

Martin S.

Špinavý bicykel? Rekola jsou pravidelně dezinfikována a mají průměrně 3-4 uživatele denně, takže jsou čistší než většina věcí ve městě.

Frantisek

Fakt je, že i MHD se dá jezdit celkem v pohodě, pokud jede jen pár lidí na spoj. Na sedadle se většinou držet nemusíte, ale jinak ano. Rukavice můžete nosit tak jako tak.

Vnější pozorovatel

Díky, ale to raději risknu koronavirus v MHD 🙂

kakov

hlavně, u nás (Plzeň) jezdí teď MHD téměř prázdná, takže riziko tam sice bude, ale relativně snesitelné, pokud i ve městech, kde jsou relola, je podobně mizivá vytíženost MHD……

Frantisek

Což ničemu nevadí. Někdo pojede na kole, jiný o to prázdnější tramvají, další třeba nikam. Rozložení zátěže je důležité.