Cyklistika Doprava ve městě Mikromobilita

Rekola budou další týden zdarma, získala dalšího sponzora

Rekola v Českých Budějovicích. Foto: Rekola
Rekola v Českých Budějovicích. Foto: Rekola

Systém sdílených kola Rekola prodloužil od včerejšího dne možnost jezdit v šesti různých městech zcela zdarma. Umožnila to podpora Hello bank!.

Prodloužení oznámila firma v tiskové zprávě. V praxi to znamená, že ve všech městech, kde Rekola jezdí, je prvních patnáct minut zdarma až do 2. dubna.

„Jsme moc rádi, že můžeme v této době lidem nabídnout alternativní dopravu po městě zdarma. Při dodržování doporučených hygienických pravidel považujeme bikesharing za vhodný způsob přepravy v tomto jarním období, který nám navíc umožní tolik potřebný pohyb a individuální prostor,“ řekla Gabriela Pithartová, ředitelka značky a komunikace Hello bank!.

Rekola působí v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Frýdku-Místku a Mladé Boleslavi.

Pokud se i při současné situaci musíte pohybovat po městě, firmy i hlavy států, jako je Dánsko nebo Německo, doporučují nahradit dopravu MHD pokud možno chůzí nebo jízdou na kole.

„Rekola a MHD odjakživa vnímám jako nejlepší přátele a spojence, a přátelé jsou mimo jiné také od toho, že si umějí v krizi pomoci. A vzhledem k tomu, že je třeba omezit kontakt s lidmi na minimum, kolo je v tuto chvíli ideálním dopravním prostředkem,“ říká Vítek Ježek, zakladatel Rekol.

Firma pravidelně dezinfikuje dotykové plochy na kolech. „Obecně ale stačí dodržovat základní hygienické návyky a především si pravidelně mýt ruce. Doporučujeme také používat rukavice,“ dodala firma v prohlášení.

tagy
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Eduard
Host
Eduard

Dobrá zpráva. Palec nahoru. Jen tak dál.

kanafasik
Host
kanafasik

sdílená? není to spíš půjčovna?

Erik
Host
Erik

Idealni dopravni prostredek do Prahy 😂 zajimalo by me, jaky investorsky silenec todle podporuje a jakou ocekava navratnost vlozene investice, zvlast v dnesni dobe.

Eduard
Host
Eduard

Mě osobně to přijde jako docela dobrý nápad. Netvrdím, že je to ideální dopravní prostředek pro Prahu, ale pro dost lidí to může být ideální dopravní prostředek. A co se týče návratnosti, tak to jistě mají dobře spočítané.

Jakub P
Host
Jakub P

Ona Praha je co se týče ideálního dopravního prostředku dost nehomogenní, jsou tu trasy, kde je kolo fakt jen pro největší nadšence a trasy, kde by kola mohly být logická volba pro spoustu lidí. A tyhle sdílený systémy odstraňujou jeden z velkých problémů, který tu s využitím kol jsou – možnost to kolo nechat někde zaparkovaný, spustit ho z očí a pokračovat dál třeba metrem nebo jít na dvouhodinový jednání.