egoe-plus
Cyklistika Doprava ve městě Mikromobilita

Rekola budou další týden zdarma, získala dalšího sponzora

Rekola v Českých Budějovicích. Foto: Rekola
Rekola v Českých Budějovicích. Foto: Rekola

Systém sdílených kola Rekola prodloužil od včerejšího dne možnost jezdit v šesti různých městech zcela zdarma. Umožnila to podpora Hello bank!.

Prodloužení oznámila firma v tiskové zprávě. V praxi to znamená, že ve všech městech, kde Rekola jezdí, je prvních patnáct minut zdarma až do 2. dubna.

„Jsme moc rádi, že můžeme v této době lidem nabídnout alternativní dopravu po městě zdarma. Při dodržování doporučených hygienických pravidel považujeme bikesharing za vhodný způsob přepravy v tomto jarním období, který nám navíc umožní tolik potřebný pohyb a individuální prostor,“ řekla Gabriela Pithartová, ředitelka značky a komunikace Hello bank!.

Rekola působí v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Frýdku-Místku a Mladé Boleslavi.

Pokud se i při současné situaci musíte pohybovat po městě, firmy i hlavy států, jako je Dánsko nebo Německo, doporučují nahradit dopravu MHD pokud možno chůzí nebo jízdou na kole.

„Rekola a MHD odjakživa vnímám jako nejlepší přátele a spojence, a přátelé jsou mimo jiné také od toho, že si umějí v krizi pomoci. A vzhledem k tomu, že je třeba omezit kontakt s lidmi na minimum, kolo je v tuto chvíli ideálním dopravním prostředkem,“ říká Vítek Ježek, zakladatel Rekol.

Firma pravidelně dezinfikuje dotykové plochy na kolech. „Obecně ale stačí dodržovat základní hygienické návyky a především si pravidelně mýt ruce. Doporučujeme také používat rukavice,“ dodala firma v prohlášení.

tagy
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Dobrá zpráva. Palec nahoru. Jen tak dál.

kanafasik

sdílená? není to spíš půjčovna?

Erik

Idealni dopravni prostredek do Prahy 😂 zajimalo by me, jaky investorsky silenec todle podporuje a jakou ocekava navratnost vlozene investice, zvlast v dnesni dobe.

Eduard

Mě osobně to přijde jako docela dobrý nápad. Netvrdím, že je to ideální dopravní prostředek pro Prahu, ale pro dost lidí to může být ideální dopravní prostředek. A co se týče návratnosti, tak to jistě mají dobře spočítané.

Jakub P

Ona Praha je co se týče ideálního dopravního prostředku dost nehomogenní, jsou tu trasy, kde je kolo fakt jen pro největší nadšence a trasy, kde by kola mohly být logická volba pro spoustu lidí. A tyhle sdílený systémy odstraňujou jeden z velkých problémů, který tu s využitím kol jsou – možnost to kolo nechat někde zaparkovaný, spustit ho z očí a pokračovat dál třeba metrem nebo jít na dvouhodinový jednání.