Autobusy Automobily

Registrační značky: ÚOHS podezírá ministerstvo z přestupku, zahájil řízení

Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy
Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy
Antimonopolní úřad pojal podezření, že ministerstvo nekupuje registrační značky podle zákona.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil z moci úřední správní řízení s ministerstvem dopravy ve věci nedávno uzavřené smlouvy na dodávku registračních značek. Úřad totiž po prostudování ministerských dokumentů pojal podezření, že ministerstvo nepostupovalo v souladu se zákonem a spáchalo tak přestupek. Informaci dnes deníku Zdopravy.cz potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Na zvrácení výsledku výběrového řízení je už nicméně pozdě. „Vzhledem k tomu, že smlouva již byla uzavřena, může být výsledkem správního řízení v případě zjištění přestupku zadavatele pouze uložení pokuty. Nápravné opatření již uložit nelze,“ doplnil Švanda.

Registrační značky bude státu po dalších šest let dodávat společnost Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal. Smlouvu obě strany podepsaly koncem července, čímž sdružení vedené SPM obhájilo svou pozici; značky dodává státu už od roku 2017.

Výběrové řízení ale nešlo hladce. SPM podle původního verdiktu výběrové komise skončila až druhá, vítězem ministerstvo nejprve vyhlásilo firmu Eltodo. Ta přišla s cenou 53,4 milionu korun ročně (SPM s cenou 55,15 mil.). Podle písemné zprávy zadavatele bylo Eltodo vyloučeno kvůli nezaokrouhlení ceny na celé koruny (i po zaokrouhlení by bylo nejlevnější). Ze soutěže byli vyloučeni i další čtyři účastníci, tři ze stejných důvodů jako Eltodo, jeden kvůli překročení maximální částky. SPM (Utal) tak zůstala ve hře sama.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kalanis

Rafaj zase rafe?

Bob

Asi ho nevzali na zájezd.

Medvěd

nejhorší na celé té věci je, že my obyčejní plátci daní to víme nebo aspoň tušíme, že je za tím levárna a nemůžeme s tím vůbec nic dělat ….

Bob

To by chtělo k přestupkům nějaký bodový systém. A když se ministerstvo vyboduje, tak ministr nebude smět dostat už žádné další ministerstvo.

Petr

Absurdistán jako vyšitý na MD…. všechny vyhodíme, rychle podepíšeme smlouvu se „správným“ uchazečem a co se nám tak může stát…. vůbec NIC (žádná osobní zodpovědnost), dostaneme akorát pokutu, kterou stejně zaplatí daňoví poplatníci. To se nám to hoduje 🙂