Doprava ve městě Dopravci Železnice

RegioJet vypravil první vlak v integrované dopravě. Z Bratislavy, následovat má Ostrava

Jednotka Siemens Desiro v barvách RegioJetu. Foto: RegioJet

Společnost RegioJet je od dnešního dne poprvé součástí integrované dopravy. Na zapojení svých vlaků z Bratislavy do Komárna v části do Kvetoslavova se dohodl s Integrovaným dopravním systémem Bratislavského kraje (IDS BK).

Integrovaný tarif platí z Bratislavy do Kvetoslavova, cestující se mohou sami rozhodnout, zda využijí jízdné RegioJetu nebo IDS BK. Cestující mohou ušetřit zejména v případě, že využijí při jedné cestě například ještě bratislavskou MHD.

První reakce cestujících jsou velmi pozitivní a díky možnosti úspory peněz na nový systém hromadně přecházejí. Lidé, kteří například dosud dojížděli z Kvetoslavova naším vlakem do Bratislavy a následně přestoupili na MHD, mohou ročně ušetřit i 183,80 euro“ řekl Martin Žarnovický z RegioJetu.

Trasy vlaků RegioJet v IDS BK. Foto: RegioJet
Trasy vlaků RegioJet v IDS BK. Foto: RegioJetJet

Bratislava se stala nakonec prvním regionem, kde je RegioJet začleněný do integrované dopravy. Původně měly už od 10. prosince jezdit některé žluté vlaky integrované do moravskoslezkého systému ODIS. Kraj i dopravce loni na podzim potvrdil integraci tří ranních vlaků z Návsí, k dohodě ale stále ještě nedošlo.

„Ke vstupu do Ostravského dopravního integrovaného systému probíhají ještě poslední přípravy. Termín vstupu zatím ještě není přesně určen, nicméně, by to už nemělo trvat dlouho. Je v našem zájmu vstoupit do ODISu co nejdřív, jelikož tak můžeme cestujícím s ODISkami výrazně rozšířit dopravní obslužnost, a to i v brzkých ranních časech,“ dodal Žarnovický.

 

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek

Ani Talenty uvedené na fotce.

Vašek

To Desiro jsem tam tedy loni nezahlédl, ale mnohem zato starší jednotky. Tedy ilustračně propagační foto ??

Pavloš

Ta zastávka Vrakuňa byla kdy uvedená do provozu? A kde se přesně nachází? Na google, ani mapy.cz o ní není žádný záznam.

Martin Škodáček