Autobusy

RegioJet přidá další spoje mezi Prahou a Berlínem, chystá prodloužení do Hamburku

Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency
Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency

Společnost Regiojet navýší o čtvrtinu svoji kapacitu autobusů mezi Prahou a Berlínem. Od 1. července k osmi stávajícím párům spojů přidá další dva. Od září se pak má vrátit s autobusy do Hamburku.

Informaci potvrdil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Z Prahy jde o spoje v 11:30 a 13.30, zpět v 10 a 18 z Berlína. „Reagujeme na vývoj poptávky, zájem o cestování našimi autobusy roste. Jak v úseku z Prahy do Německa, tak vnitrostátní trase z Dřážďan do Berlína. V Berlíně otevřeme i nové prodejní místo,“ řekl Ondrůj. Všechny autobusy zastavují v Drážďanech. Týdně tak oběma směry nabídne RegioJet 140 spojů.

Firma od loňského nástupu FlixBusu na vnitrostátní linky v Česku mluví o expanzi do Německa, kde chce konkurovat právě zeleným autobusům. První krokem má být protažení linky z Berlína až do Hamburku. Tuto trasu firma na začátku roku opustila současně s koncem linek do Skandinávie. Od září se chce na trasu vrátit, zatím ale nezveřejnila jízdní řády ani další detaily.

Trasa z Prahy do Berlína je aktuálně spojením se zřejmě největší konkurencí. Například v pátek mají cestující k dispozici 38 spojů různých dopravců. Největší podíl na trhu má FlixBus, ten nabízí oběma směry týdně zhruba 250 spojů.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
LK
Host
LK

No tak snad jim RJ nakope zelené zadnice

To
Host
To

Jet Praha – Hamburg BUSem, když jede podstatně pohodlnější vlak, nevim nevim… ale autobusovm maniakům se to asi líbí. Řekl bych, že RJ začíná mít nadbytek autobusů