RegioJet poprvé dosáhne na krajské peníze, integruje vlaky z Návsí do Ostravy

Vlak RegioJet mezi Prahou a Ostravou (Velim). Foto: Jan SůraVlak RegioJet mezi Prahou a Ostravou (Velim). Foto: Jan Sůra

Soukromý dopravce RegioJet začne poprvé uznávat krajské regionální jízdenky ve svých vlacích a od prvního kraje bude inkasovat peníze za

Soukromý dopravce RegioJet začne poprvé uznávat krajské regionální jízdenky ve svých vlacích a od prvního kraje bude inkasovat peníze za přepravu cestujících.

S Moravskoslezským krajem se dohodl na uznávání jízdného zatím ve třech ranních vlacích z Návsí do Ostravy. O dohodě jako první informoval Karvinský deník , dohodu potvrdil Moravskoslezský kraj i RegioJet.

Podle mluvčí Moravskoslezského kraje Miroslavavy Chlebounové by měla integrace platit od prosincové změny jízdního řádu, tedy 10.12.

Byly vybrány pouze vlaky v relaci Návsí – Praha a takové vhodné jsou pouze ty ráno. Vlaky ukončené v Havířově nemají smysl a s vlaky vedenými do/z Košic zatím nesouhlasil dopravce,“ řekla Chlebounová. Integrace se netýká spojů z Ostravy, protože přijíždí do Návsí až příliš pozdě.

Podle mluvčího RegioJetu budou pro cestující v systému ODIS vyhrazena místa ve vozech bez palubního servisu, nebudou tedy muset mít místenku. Jde o vlaky s odjezdem ve 4.24, 5.24 a 6.24. Obyvatelům podél trati se tak rozšíří možnost jezdit na krajskou jízdenku nejen s Českými drahami.

RegioJet bude díky chystané smlouvě poprvé mít i příjmy od krajů. Kolik za přepravené cestující dostane, zatím není jasné. „Principy dělby tržeb jsou v jednání,“ dodala Chlebounová.

Tagy ODIS RegioJet
1 komentář