egoe-plus
Železnice

RegioJet poprvé dosáhne na krajské peníze, integruje vlaky z Návsí do Ostravy

Vlak RegioJet mezi Prahou a Ostravou (Velim). Foto: Jan Sůra
Vlak RegioJetu mezi Prahou a Ostravou (Velim). Foto: Jan Sůra

Soukromý dopravce RegioJet začne poprvé uznávat krajské regionální jízdenky ve svých vlacích a od prvního kraje bude inkasovat peníze za přepravu cestujících.

S Moravskoslezským krajem se dohodl na uznávání jízdného zatím ve třech ranních vlacích z Návsí do Ostravy. O dohodě jako první informoval Karvinský deník , dohodu potvrdil Moravskoslezský kraj i RegioJet.

Podle mluvčí Moravskoslezského kraje Miroslavavy Chlebounové by měla integrace platit od prosincové změny jízdního řádu, tedy 10.12.

Byly vybrány pouze vlaky v relaci Návsí – Praha a takové vhodné jsou pouze ty ráno. Vlaky ukončené v Havířově nemají smysl a s vlaky vedenými do/z Košic zatím nesouhlasil dopravce,“ řekla Chlebounová. Integrace se netýká spojů z Ostravy, protože přijíždí do Návsí až příliš pozdě.

Podle mluvčího RegioJetu budou pro cestující v systému ODIS vyhrazena místa ve vozech bez palubního servisu, nebudou tedy muset mít místenku. Jde o vlaky s odjezdem ve 4.24, 5.24 a 6.24. Obyvatelům podél trati se tak rozšíří možnost jezdit na krajskou jízdenku nejen s Českými drahami.

RegioJet bude díky chystané smlouvě poprvé mít i příjmy od krajů. Kolik za přepravené cestující dostane, zatím není jasné. „Principy dělby tržeb jsou v jednání,“ dodala Chlebounová.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Je to celkem pozitivní. Jen podle mě to má jeden háček. Že nejsou MSK kraji jízdenky pro jednotlivou jízdu. Pouze měsíční. Alla MHD. A prostě lidi, co mají auto si obvykle nechtějí kupovat měsíční kupony navíc na jednu konkrétní trasu.