RegioJet otevře noční spojení Vídně a Berlína přes Prahu

Autobus Irizar i8 v barvách RregioJetu. Autor: RegioJetAutobus Irizar i8 v barvách RregioJetu. Autor: RegioJet

RegioJet od 15. března otevře nové autobusové spojení mezi Vídní a Berlínem. Díky nočnímu spoji současně rozšíří i počet nabízených

RegioJet od 15. března otevře nové autobusové spojení mezi Vídní a Berlínem. Díky nočnímu spoji současně rozšíří i počet nabízených míst mezi Prahou a Berlínem.

Nové spojení je už v prodeji, cena začíná na 490 korunách za celou trasu. Ve Vídni začíná na mezinárodním letišti Schwechat, dále pak zastavuje u vídeňského hlavního vlakového nádraží. V Brně autobusy zastaví u Grandu, v Praze na Florenci, v Drážďanech u hlavního vlakového nádraží a na letišti. V Berlíně autobusy zastavují na letišti Berlín – Schönefeld, na železničním nádraží Berlín Südkreuz a na centrálním autobusovém nádraží ZOB.

V obou směrech jde o noční spoj – z Vídně ve směru do Berlína odjíždí autobus ve 23:35 hodin z vídeňského letiště, resp. ve 23:55 od hlavního vlakového nádraží; v opačném směru je odjezd z autobusového nádraží Berlín ZOB ve 23:00 hodin. V cíli jsou autobusy po deseti hodinách jízdy.

Přímé spojení Vídně a Berlína přes Prahu nabízí dlouhodobě FlixBus. Dříve jezdil přes Prahu i noční vlak z Vídně do Berlína, ten ale skončil. Od současného jízdního řádu zavedly rakouské dráhy ÖBB noční vlak Vídeň – Berlín přes Ostravu a Vratislav.

Z Prahy do Berlína se díky nové frekvenci zvýší počet spojů na 9 denně v každém směru. Počet autobusů mezi Vídní a Brnem zůstane stejný, nový spoj je protažením stávajícího z Vídně do Brna.

RegioJet od dubna současně u mezinárodních autobusů chystá další změnu: u své linky do Londýna nově začne zastavovat i v Bruggách v Belgii. V obou směrech bude autobus RegioJet zastavovat v Bruggách 3x týdně – vždy v pondělí, čtvrtek a sobotu. Ve směru z Prahy je čas příjezdu / odjezdu v Bruggách v 6:45 hodin; v opačném směru je to pak 17:15 hodin. Přímé spojení bez přestupu do Brug nabízí dosud z Prahy v FlixBus dvakrát denně.

Tagy RegioJet
9 komentářů