egoe-plus
Dopravci Železnice

RegioJet obnoví 15. června vlaky do Vídně, od července chce linku protáhnout až do Budapešti

Vlak RegioJetu. Autor: RegioJet
Vlak RegioJetu. Autor: RegioJet

Soukromý železniční dopravce RegioJet plánuje od pondělí 15. června obnovení železničního spojení mezi Prahou a Vídní. Ke stejnému datu by se měly vrátit na trasu i railjety Českých drah.

Prodej jízdenek spustíme v nejbližší době,“ potvrdil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Obnovení provozu linky z Prahy do Vídně je prvním krokem k další expanzi: firma chce během července spustit prodloužení trasy z Vídně až do Budapešti. Jízdní řád dopravce zatím nezveřejnil.

České dráhy podle vyjádření mluvčího Radka Joklíka chtějí vrátit provoz vlaků do Rakouska také od 15. června. „Vše k tomu směřuje,“ uvedl Joklík.

Rakousko, Maďarsko a Slovensko jsou země, u kterých se dá očekávat, že budou patřit k zemím nejvíce navštěvovaným během letošního léta. Proto je naším zájmem zavést tyto spoje znovu do provozu co nejdříve,“ říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

Aktuálně již jezdí denně autobusový spoj Brno – Vídeň a zpět, který je v Brně navázán na vlakový spoj RegioJet Praha – Vídeň a zpět.

Dopravci zatím marně čekají na obnovení spojů na trasách na Slovensko, kde provoz znemožňuje opatření Slovenska zakazující přeshraniční pravidelnou dopravu. „Věříme, že tento zákaz bude zrušen co nejdříve. Máme denně stovky dotazů od našich zákazníků, kteří potřebují z řady důvodů cestovat mezi oběma zeměmi a bez pravidelných spojů to je pro ně nereálné,“ dodala Kašická.

36 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jerry

Zadny dopravce let kokot. Žluty

K.S.

Ví se něco o předběžné trase vlaku z Vídně do Budapešti? Budou úvraťovat na Hauptbahnhofu, udělají okružní jízdu Vídní, nebo to střihnou z Wien Simmering na Maďarsko rovnou?

Možná je taky tak trochu škoda že se nedá vlakem do Maďarska jet přes Schwechat, vedení dálkových vlaků z Moravy přes letiště by mohlo být přeci jenom zajímavé.

Zdeněk

Přes Vídeň pojede po trase Wien Simmering, Wien Hbf a Wien Meidling (v těchto stanicích zastaví), pak pěkně okruh a vzhůru do Maďarska, tam zastaví v Hegyeshalom, Mosonmagyorvar, Györ, Budapest-Kelenföld a Budapest-Deli…

Vlado

A proč až 15.6 vždyt se Ondrůj kasal ,že jakmile pominou zákazy jsou okamžitě schopni vyjet,tak co je? Rakousko veřejnou dopravu asi nezakazuje ,když tam jejich autobusy pustí.A jaká novinka expanze do Budapešti?To je snad v plánu od prosince lonského roku se zahájením provozu 14.6 ,jedná se o RJ 1031 Praha 5.20-Wien 9.22-Budapest 12.14 a zpět RJ 1032 Budapest 7.45-Wien 10.39-Praha 14.42.Dále mezi OBB a MÁV se jezdí normálně ,nebo že by mu v Přerově nehodili výhybku v Břeclavě na Hohenau?(asi se čeká na celkové uvolnění corony k 15.6),jo a pokud by vlak jezdil v těchto již v JŘ oznámených… Číst vice »

Petr

Slováci budú môcť využívať leteckú, lodnú, autobusovú aj železničnú dopravu do Českej republiky. Rozhodol o tom ústredný krízový štáb, povolenie je už účinné. Informovalo o tom vo štvrtok Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Konkrétne autobusové a vlakové spoje budú pridávané postupne. (tasr)……Tak huráááá

Kirak

Lodnú wtf ? Se plavite jako po Dunaji do Brna ?

K.S.

Nevíte že Slovenské válečné loďstvo se přesunulo do Senice a provede vpád až po Kroměříž? Jenom jim někdo zapomenul říct že PK Bělov stojí, teda nestojí a stojí na rybochodu.

Aslanex

Opravdu nechápu přístupy některých vlád, které povolí přeshraniční individuální dopravu, ale zakážou dopravu linkovou…

Džamel

Tak je to jednodušší… Vlak musí zaplatit, auto si každý hradí sám…

Švestka

Na SK nebo do Rakouska je cca polovina dálkových vlaků a všechny busy komerční, takže nikdo nic nedotuje.

petr 5

Co řešíte? Zakázaná byla před 3 měsíci prakticky v celé Evropě. Povolena jeden den po individuální (ČR/SR).

Honza D.

RegioJet? Ten vydrží maximálně do švestek. 😃

Tomi

Spadl jste z jedné, že to tak víte?

Pitrys

Myslím, že Honza nebyl pochopen a měla to být parodie některých zdejšiích starších komentářů, doufám….

Honza D.

Pitrys trefil hlavičku na hřebíček. 😄👍

Luděk S.

Nad propastí! Psali v Obzoru.

Dáda

PO žních k Turkovi!

K.S.

Praha – Istanbul – Teherán?

Niekto

„Regiojet len vyzobáva hrozienka.“ 😀

Švestka

Vůbec nevyjede!

Pavel

Konečně se vracíme do normálního stavu.
Už se těším na neděli 28.června a parní jízdy v žel. muzeu ve Strasshofu u Vídně. https://eisenbahnmuseum-heizhaus.com/de/
Nevíte, jestli bude letos 22.Bratislavský Rendéz? Informace co maj na webu jsou očividně publikované ještě před epidemii.

asdfr

No, na Slovensku su povolene od 10. juna hromadne podujatie s maximalne 500 navstevnikmi. Takze pokial bude Randez maximalne pre 500 navstevnikov, tak by sa mohol uskutocnit.

petr 5

Rendez je letos zrušený. Chodí mi od nich maily.

-TR-

Bude se obnovení provozu do Rakouska týkat také vlaků přes Horní Dvořiště, České Velenice a Šatov?

Haha

Podle dat ÖBB ve Scottym ano.

Jirka

Ve Scottym je uvedeno ze zitra pojede vlak RegioJetu z Vidne do Prahy, coz si myslim ze asi nebude pravda.

noerf

-TR-: když popojdete pár set metrů, tak z Velenic přejdete pěšky do Gmündu a tam jezdí bez problémů.

-TR-

A ve výsledku zdržení 2 hodiny oproti normálnímu stavu, kdy je přestup ve Velenicích mezi českou a rakouskou soupravou. Ne, děkuji.

pamětník

Není to ovšem vůbec tak dlouho, kdy to (= pěší přesun přes hraniční lávku) byl v naprosté většině případů právě ten nejrychlejší způsob cestování přes tento hraniční přechod …

Marek

z Gmündu jezdí vlaky do Vídně skoro každých 30 minut

David

A nebo trolejbusem.

Kajman

Ve Velenicích? Tak to bych tedy rád viděl.

Michal Strnadek
Jiří Kocurek

Ještě tak mít ten stroj času. Zrušeno 1916 nebo tak nějak.

„Napájení motorů je z baterií LiFePo4, umístěných ve vozidle.“ Aby to byl trolejbus, chtělo by to tu trolej. Takhle je to vlastně elektrobus.

Jiří Kocurek

čímž teda nikomu nic nevyčítám, naopak. Je fajn, že to jezdí aspoň takhle.

Marek

ale musel by si koupit lístek pro 5 lidí 😀

Partneři


Czechtoll

pst
podcast