Autobusy Cestovní ruch

RegioJet končí s nejdelší linkou. Autobusy do Norska ruší kvůli letecké konkurenci

Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency
Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency

Žluté autobusy zmizí od února z trasy mezi Prahou, Švédskem a Norskem. Společnost RegioJet se rozhodla ukončit provoz na jedné ze svých nejstarších linek, která je i současně její nejdelší.

Vyplývá to z návrhu změny jízdního řádu, která se objevila v celostátním informačním systému, konec potvrdil i mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Tuto linku nebudeme od 1. 2. provozovat. Je to zejména s ohledem na to, že na těchto dlouhých trasách dávají cestující s růstem nabídky low-cost leteckých spojů stále více přednost letecké dopravě. Na lince jsme dlouhodobě zaznamenávali pokles cestujících,“ vysvětlil Ondrůj.

Provoz linky bude oficiálně přerušen. „Pro další období hledáme možnost jejího provozování / prodeje ve spolupráci s autobusovým partnerem se Skandinávie. Je to směr, kterým bychom se chtěli ubírat,“ dodal Ondrůj.

RegioJet jezdí mezi Prahou a Oslem jednou týdně, v sezóně dvakrát týdně. 1448 kilometrů dlouhá cesta trvá 20 hodin a 25 minut. V síti RegioJetu jde o nejdelší trasu před spojením do Neapole a Londýna.

RegioJet současně změmní jízdní řád na lince Praha – Hamburk. Spoje začnou nově zajíždět do Kodaně. Přes zimu s odjezdem z Prahy v pátek a v neděli zpět. „Kodaň tak zůstává na mapě našich spojů a věříme, že společně se skandinávským partnerem do budoucna opět vrátíme do naší sítě další destinace ve Švédsku a Norsku,“ dodal Ondrůj.

Mezi Českem a Norskem aktuálně nejezdí žádný jiný dopravce s přímými autobusy. Do Švédska zůstává linka společnosti Bohemian Lines z Brna do Jönköppingu.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Do Kodaně pes Hamburg již linka jezdila, nevím jestli se úplně hodí psát o tom,že to bude nově, ale to je jen hra se slovy 🙂 Při pohledu na jízdní řád a dobu jízdy by to člověk letecky stihl několikrát i s obědem 🙂

Martin S.

Mohli by si založit aerolinku. 🙂 A konečně by ten název platil – regioJET

Jiří Brkos

To by musel Jančurak splasit nějaká vyřazena ÉRA, konkurence v letecké dopravě je veliká a hlavně zde nejde dělat podvody s povinnými slevami pro STUDENTY a DŮCHODCE, jak to dělá na pozemní dopravě busy a vlaky a dojí stát o 60 Mega za nařízení slevy?!!!!????

Petr Ledvina

„Mezi Českem a Norskem nebo Švédském aktuálně nejezdí žádný jiný dopravce s přímými autobusy.“ Někdo dal asi špatné podklady > https://www.bohemianlines.cz/cs/Timetables/Download?ID=5352 Obec Jönköping leží ve Švédsku a jezdí do ní pravidelně přímý spoj z Prahy. Linka je normálně vidět v IDOSu.

Lukáš

Bohemian Lines už taky nejezdí???