LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

RegioJet díky vlakům omezí autobusy mezi Prahou a Vídní

Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student AgencyAutobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency

Společnost RegioJet seškrtá od 14. ledna počty autobusů, které nasazuje mezi Prahou a Vídní. Z původních osmi párů spojů denně

Společnost RegioJet seškrtá od 14. ledna počty autobusů, které nasazuje mezi Prahou a Vídní. Z původních osmi párů spojů denně bude jezdit šestkrát denně, navíc zruší první ranní spoj z Brna do Vídně.

Vyplývá to ze zveřejněného jízdního řádu  v celostáním informačních systému jízdních řádů. Firma to vysvětluje tím, že od nového jízdního řádu zavedla čtyři páry vlaků mezi Prahou a Vídní.

RegioJet tak opakuje postup, který udělal už například u linky do Košic nebo Brna, kdy omezil počty autobusů poté, co výrazně navýšil kapacitu ve vlacích. „Neznamená to, že jsme omezili spoje do Vídně. My je naopak výrazně rozšířili,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Z jízdního řádu vypadly spoje, které se překrávají s vlaky: například v 9.30 z Prahy, nyní odjíždí vlak v 9.21. Cesta vlakem je podle jízdního řádu zhruba o půl hodiny kratší. RegioJet očekává mírné zrychlení autobusů díky rozšíření dálnice na rakouské straně.

Podle Ondrůje zavedením 4 párů nových vlakových spojů vzrostl počet míst nabízených denně RegioJetem na trase Praha – Brno – Vídeň o více než 2 tisíce. „Cestující začali nové vlakové spoje velmi rychle využívat. Ty zároveň nabízejí možnost garantované návazné autobusové dopravy až na vídeňské letiště Schwechat – a to ze stanice Wien Simmering ve spolupráci s rakouským partnerem. I tato služba je standardně dostupná přes rezervační systém RegioJet,“ dodal Ondrůj.

Svou přítomnost na rakouském dopravním trhu RegioJet dále posílí od 4. 1. 2018, kdy spustí autobusovou linku Vídeň – Budapešť šestkrát denně v obou směrech. Ceny jízdenek začínají na 9 eurech.

Tagy RegioJet
2 komentáře