RegioJet bude jezdit až do Humenného, do Vídně bude i třikrát levnější než ČD

Siemens Vectron. Foto: RegioJetSiemens Vectron. Foto: RegioJet

Společnost RegioJet začala s prodejem jízdenek na nový jízdní řád, zatím ale ne na všechny spoje. Stále nemá totiž jistotu

Společnost RegioJet začala s prodejem jízdenek na nový jízdní řád, zatím ale ne na všechny spoje. Stále nemá totiž jistotu povolení provozu všech vlaků do Bratislavy. Novinkou je vstup na trasu do Vídně, kde jízdenky zlevní na 370 Kč.

Do Vídně bude jezdit čtyřikrát denně, jízdenka v tarifu Standard vyjde na 370 Kč s kreditovou jízdenkou a na 375 při platbách ostatními způsoby. V případě byznys třídy 725 Kč, u Relaxu 550 Kč. Oproti Českým drahám je tak na první pohled cena podobná: ČD během listopadu zlevnily na 372 Kč, pouze ale u Včasných jízdenek. Pokud si chcete koupit jízdenku do Vídně na odjezd ještě dnes, zaplatíte 1074 Kč.

Vlaky pojedou mezi Prahou a Vídní ve čtyřhodinovém taktu, ve Vídni zastaví i ve stanici Wien Simmering V každém směru pojedou denně 4 spoje

„RegioJet cestování na této trase dělá výrazně zákaznicky příjemnější a jednodušší. Například cestující budou mít rezervaci místa vždy zdarma jako automatickou součást své jízdenky; jízdenku si nemusí tisknout – stačí vědět, kde mají sedět a RegioJet – stejně jako na ostatních linkách – i zde nabídne cestujícím možnost bezplatně stornovat svou jízdenku on-line až  do 15 minut před odjezdem,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

Mezi Prahou a Brnem má jezdit až 9 vlaků denně v každém směru.  4 páry budou představovat spoje na nové trase Praha – Brno – Břeclav – Vídeň; tři by měly spojovat Prahu, Brno a Břeclav s Bratislavou a dva páry by měly jezdit na trase Praha – Brno. Od června 2018 by pak mezi Prahou a Brnem měl začít jezdit desátý pár spojů. RegioJet dosud nezačal prodej jednoho páru spojů mezi Prahou a Bratislavou, kde dosud nemá povolení od slovenských úřadů.

Jeden pár spojů (první ranní z Brna do Prahy a poslední večerní v opačném směru) zastaví také v Adamově, Blansku, Letovicích a Svitavách. V Brně zastaví většina vlaků RegioJet také na nádraží Brno-Židenice.

Novinkou je i spoj z Opavy do Prahy, který nahradí spojení ze Starého Města u Uherského Hradiště. Nový spoj Opava – Praha bude vyjíždět z nádraží Opava východ ráno ve 4.15 hodin s příjezdem do Prahy hlavního nádraží v 7.52 hodin. V opačném směru pak z Prahy pojede v 15.48 hodin s příjezdem do stanice Opava východ v 19.20 hodin.

Pár nočních spojů RJ 1020 a 1021 pak bude nově pokračovat přímými lůžkovými a lehátkovými vozy až do východoslovenského Humenného, přičemž zastaví také ve stanicích Strážské, Michalovce, Bánovce nad Ondavou a Trebišov.

Tagy České dráhy RegioJet
40 komentářů